Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5800X vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5800X та AMD Ryzen 7 7736U — два процесори від AMD, які належать до різних лінійок і мають різне призначення. 5800X — це настільний чип для потужних ПК, випущений у 2020 році, тоді як 7736U — мобільний процесор для ноутбуків, анонсований у 2023 році. Попри однакову кількість ядер і потоків, вони суттєво відрізняються за продуктивністю, енергоспоживанням та сценаріями використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який варіант підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X виграє в абсолютній продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях, що підтверджується вищими балами в Cinebench R23 (15344 проти 12768) та Geekbench 6 (10270 проти 8438). Він також швидше справляється з компіляцією коду, рендерингом PDF і трасуванням променів. Натомість AMD Ryzen 7 7736U пропонує кращу енергоефективність (як і 5800X, має 100 балів у цьому аспекті), але поступається в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте 5800X. Для мобільного пристрою з балансом продуктивності та енергоспоживання — 7736U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5800X має вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 15344 проти 12768 у 7736U, що робить його кращим для рендерингу та важких обчислень.
  • У однопотокових тестах 5800X також попереду: Geekbench 6 одноядерний — 2232 проти 1838, що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних завданнях.
  • 7736U помітно повільніший у компіляції Clang (62.3 Klines/sec проти 97.9 Klines/sec) та рендерингу PDF (246.8 Mpixels/sec проти 319.6 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але 7736U створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії.
  • 5800X випереджає 7736U в трасуванні променів (25.4 Mpixels/sec проти 15.8 Mpixels/sec) та обробці фону (50.5 images/sec проти 38.4 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1600 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 15344 12768

GeekBench v6

File compression 851.2 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 97.9 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 181 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 319.6 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 236.3 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 50.5 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 66.8 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 25.4 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2232 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 10270 8438

PassMark

Integer math 96 GOps/sec 81.6 GOps/sec
Floating point math 52.7 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 127M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 35.5M Strings/sec 27.8M Strings/sec
Data encryption 21.3 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 345.8 MBytes/sec 283.5 MBytes/sec
Physics 1377 Frames/sec 1008 Frames/sec
Extended instructions 23.5B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3445 3338
Passmark CPU (багатоядерний) 27847 22195

Загальна інформація

Виробник Amd Intel
Дата виходу 8 жовтня 2020 5 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.8 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,15 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 15-28 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5800X Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 5800X чи Ryzen 7 7736U?

Ryzen 7 5800X краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2232 проти 1838) і більшій потужності. Однак 7736U також здатний забезпечити комфортний геймінг у менш вимогливих іграх, особливо в ноутбуках.

Чи варто обирати Ryzen 7 7736U для роботи з відео?

Для мобільного використання 7736U підійде, але він поступається 5800X у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 12768 проти 15344). Якщо потрібна максимальна швидкість рендерингу, краще обрати настільний 5800X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 7 7736U споживає менше енергії, оскільки створений для ноутбуків. Ryzen 7 5800X потребує потужнішого охолодження та більше електроенергії.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: 5800X — для стаціонарних ПК з високою продуктивністю, а 7736U — для ноутбуків, де важливий баланс між швидкістю та автономністю.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 5800X має трохи вищий бал за інтегровану графіку (38 проти 33), але обидва процесори не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти. Для базових завдань вони підходять однаково.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.