Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5800X vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5800X та AMD Ryzen 9 7940HS — два потужні процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь і призначені для різних сценаріїв. 5800X — це десктопний чип на архітектурі Zen 3, випущений у 2020 році, тоді як 7940HS — мобільний представник серії Phoenix на Zen 4, що вийшов у 2023 році. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS випереджає Ryzen 7 5800X за більшістю тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6 — 2603 проти 2232), багатопотокова (Cinebench R23 — 17497 проти 15344) та енергоефективність. Він також має кращу інтегровану графіку. Однак 5800X залишається гідним вибором для десктопних збірок завдяки нижчій ціні та сумісності з платформою AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форм-факторі — обирайте 7940HS, для стаціонарного ПК з бюджетом — 5800X.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7940HS показує вищі результати в однопотокових (Geekbench 6: 2603 vs 2232) та багатопотокових тестах (Cinebench R23: 17497 vs 15344).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але 7940HS споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі Zen 4.
  • Інтегрована графіка: 7940HS має кращу інтегровану графіку (43 vs 38 балів), що важливо для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Платформа: 5800X використовує сокет AM4, а 7940HS — мобільний чип, який впаюється в ноутбуки; 5800X потребує окремого кулера та материнської плати.
  • Бенчмарки: у Passmark CPU (багатоядерний) 7940HS набирає 30384 бали проти 27847 у 5800X, що свідчить про кращу багатопотокову продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1600 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 15344 17497

GeekBench v6

File compression 851.2 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 97.9 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 181 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 319.6 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 236.3 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 50.5 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 66.8 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 25.4 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2232 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 10270 13156

PassMark

Integer math 96 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 52.7 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 127M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 35.5M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 21.3 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 345.8 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 1377 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 23.5B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3445 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 27847 30384

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.8 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 40x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,15 млрд 25 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 90°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5800X Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 5800X чи Ryzen 9 7940HS?

Ryzen 9 7940HS має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2603 проти 2232), що дає перевагу в іграх. Однак 5800X також добре справляється з іграми, особливо в десктопних збірках з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесор?

Так, це порівняння показує, що мобільний Ryzen 9 7940HS (2023) випереджає десктопний Ryzen 7 5800X (2020) за продуктивністю, що демонструє прогрес архітектури Zen 4.

Який процесор краще підходить для робочих завдань?

Ryzen 9 7940HS краще справляється з багатопотоковими завданнями (Cinebench R23: 17497 проти 15344), що робить його кращим вибором для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.

Чи варто купувати Ryzen 7 5800X у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний десктоп на платформі AM4. Він все ще забезпечує високу продуктивність в іграх та робочих завданнях, але поступається новішим мобільним чипам.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 7940HS споживає менше енергії завдяки техпроцесу 4 нм, що робить його кращим для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.