Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 5800X3D vs AMD Ryzen 7 6800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 5800X3D та AMD Ryzen 7 6800H — два потужні процесори від AMD, які належать до різних платформ. 5800X3D — це десктопний CPU з унікальною 3D V-Cache технологією, створений для максимальної ігрової продуктивності. 6800H — мобільний процесор для ноутбуків, що пропонує баланс між швидкодією та енергоспоживанням. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X3D виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 14804 проти 14716) та демонструє вищу продуктивність у Geekbench 6 (багатоядерний: 11198 проти 9712). Він також швидше обробляє файли, компілює код та працює з HTML. Натомість Ryzen 7 6800H має кращу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1556 проти 1453) і трохи вищий показник Passmark (одноядерний). Якщо вам потрібен максимальний ігровий FPS та робота з важкими додатками на стаціонарному ПК — обирайте 5800X3D. Для потужного ноутбука з гідною продуктивністю — 6800H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5800X3D має вищу багатопотокову продуктивність: Geekbench 6 (багатоядерний) — 11198 проти 9712 у 6800H, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Ryzen 7 6800H випереджає в одноядерному тесті Cinebench R23 (1556 проти 1453), що важливо для швидкодії в іграх, які не оптимізовані під багато ядер.
  • 5800X3D значно швидше стискає файли (1240 MB/s проти 944.9 MB/s) та компілює код (80.7 Klines/s проти 68.6 Klines/s), що пришвидшує роботу розробників.
  • 6800H має вищий показник Passmark (одноядерний) — 3246 проти 3233, але 5800X3D лідирує в багатоядерному Passmark (28304 проти 23417).
  • 5800X3D — десктопний процесор з 3D V-Cache, що забезпечує кращу ігрову продуктивність, тоді як 6800H — мобільний CPU, оптимізований для ноутбуків з акцентом на енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1453 1556
Cinebench R23 (багатоядерний) 14804 14716

GeekBench v6

File compression 1240 MB/sec 944.9 MB/sec
Clang compilation 80.7 Klines/sec 68.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 227.7 pages/sec 196.3 pages/sec
PDF Renderer 316.9 Mpixels/sec 295.8 Mpixels/sec
Text processing 205.9 pages/sec 194.5 pages/sec
Background blur 54.7 images/sec 46 images/sec
Photo processing 81.4 images/sec 84.4 images/sec
Ray tracing 19.9 Mpixels/sec 17.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2113 1891
Geekbench 6 (багатоядерний) 11198 9712

PassMark

Integer math 89.1 GOps/sec 87.1 GOps/sec
Floating point math 50.1 GOps/sec 48.7 GOps/sec
Find prime numbers 223M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 33.7M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 20.3 GBytes/sec 18.6 GBytes/sec
Data compression 329.7 MBytes/sec 298.7 MBytes/sec
Physics 2890 Frames/sec 1058 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 20.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3233 3246
Passmark CPU (багатоядерний) 28304 23417

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 15 березня 2022 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 45 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D Сайт AMD Ryzen 7 6800H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 5800X3D чи Ryzen 7 6800H?

Ryzen 7 5800X3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який зменшує затримки пам'яті. Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор, особливо на десктопних системах.

Чи підходить Ryzen 7 6800H для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 6800H добре справляється з відеомонтажем завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Однак 5800X3D має вищу багатопотокову продуктивність, тому буде швидшим у рендерингу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності в рейтингу (100). Однак 6800H створений для ноутбуків і споживає менше енергії в мобільному сценарії, тоді як 5800X3D потребує потужнішого охолодження.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати, що 5800X3D призначений для стаціонарних ПК, а 6800H — для ноутбуків. Порівняння актуальне, якщо ви обираєте між збіркою ПК та потужним ноутбуком.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 5800X3D має трохи вищий показник інтегрованої графіки (38 проти 33). Однак для ігор обидва потребують дискретної відеокарти, а інтегрована графіка підходить лише для простих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.