Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800H vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800H і AMD Ryzen 7 7800X3D — два потужні процесори від AMD, але вони створені для різних завдань. 6800H — це мобільний чип для ноутбуків, тоді як 7800X3D — настільний CPU з технологією 3D V-Cache, орієнтований на ігрову продуктивність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно перевершує Ryzen 7 6800H за продуктивністю в іграх та ресурсоємних завданнях завдяки вищим частотам, більшому кешу та архітектурі Zen 4. Він демонструє кращі результати в усіх бенчмарках: Cinebench R23 (одноядерний 1785 проти 1556), Geekbench 6 (багатоядерний 15319 проти 9712) та Passmark (34274 проти 23417). Однак 6800H є енергоефективним мобільним рішенням, яке підходить для ноутбуків, де важливі автономність і компактність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для настільного ПК — обирайте 7800X3D, а для мобільного використання — 6800H.

Основні відмінності

  • Продуктивність: 7800X3D випереджає 6800H у Cinebench R23 (багатоядерний) на 23% (18193 проти 14716) та у Geekbench 6 (багатоядерний) на 58% (15319 проти 9712).
  • Технологія: 7800X3D оснащений 3D V-Cache, що значно підвищує ігрову продуктивність, тоді як 6800H має інтегровану графіку RDNA 2 для базових завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 6800H споживає менше енергії (45 Вт TDP) порівняно з 7800X3D (120 Вт TDP).
  • Призначення: 6800H — мобільний процесор для ноутбуків, тоді як 7800X3D — настільний CPU для ігрових ПК та робочих станцій.
  • Багатопотокова продуктивність: 7800X3D має вищий показник багатопотокової продуктивності (35 балів проти 24), що робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1556 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 14716 18193

GeekBench v6

File compression 944.9 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 68.6 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 196.3 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 295.8 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 194.5 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 46 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 84.4 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 17.9 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1891 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 9712 15319

PassMark

Integer math 87.1 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 48.7 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 58M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 31.2M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 298.7 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 1058 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 20.4B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3246 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 23417 34274

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.2 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 42x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 120 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800H Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 6800H чи 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, яка збільшує кеш-пам'ять і підвищує продуктивність у важких іграх. Ryzen 7 6800H підходить для ігор на ноутбуках, але поступається в ігрових сценаріях.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але важливо враховувати їхнє призначення: 6800H створений для ноутбуків з обмеженим енергоспоживанням, а 7800X3D — для настільних ПК з вищими вимогами до продуктивності. Пряме порівняння показує перевагу 7800X3D у швидкодії.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 6800H споживає менше енергії (45 Вт TDP) порівняно з 7800X3D (120 Вт TDP), що робить його кращим для мобільних пристроїв.

Чи підходить Ryzen 7 6800H для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 6800H справляється з відеомонтажем завдяки 8 ядрам і 16 потокам, але Ryzen 7 7800X3D забезпечує вищу швидкість рендерингу та обробки відео через кращі результати в багатопотокових бенчмарках.

Який процесор обрати для роботи з 3D-моделюванням?

Для 3D-моделювання краще обрати Ryzen 7 7800X3D, оскільки він має вищу одно- та багатопотокову продуктивність, що прискорює рендеринг і симуляції. Ryzen 7 6800H також впорається, але повільніше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.