Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800H vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800H та AMD Ryzen 9 7950X3D — це два потужні процесори від AMD, але вони належать до різних сегментів. Ryzen 7 6800H — мобільний чип для ігрових ноутбуків, випущений у 2022 році, тоді як Ryzen 9 7950X3D — флагманський настільний процесор 2023 року з технологією 3D V-Cache. Розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно випереджає Ryzen 7 6800H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 36291 проти 14716) та однопотоковими завданнями (Geekbench 6 одноядерний: 2925 проти 1891). Завдяки 16 ядрам і 3D V-Cache він ідеальний для ігор та ресурсоємних робочих навантажень. Однак Ryzen 7 6800H є енергоефективнішим мобільним рішенням, що підходить для ігрових ноутбуків, де важливий баланс продуктивності та автономності. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ПК — обирайте 7950X3D, а для мобільності — 6800H.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 9 7950X3D має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Ryzen 7 6800H — 8 ядер і 16 потоків, що дає 7950X3D значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Продуктивність у бенчмарках: 7950X3D демонструє майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (36291 проти 14716) та Passmark багатоядерному (62502 проти 23417).
  • Технологія 3D V-Cache: Ryzen 9 7950X3D оснащений додатковим кешем, що суттєво підвищує ігрову продуктивність порівняно з 6800H, який не має цієї технології.
  • Енергоефективність: Ryzen 7 6800H має оцінку енергоефективності 100, що робить його кращим вибором для ноутбуків, тоді як 7950X3D споживає більше енергії, але забезпечує вищу продуктивність.
  • Форм-фактор: Ryzen 7 6800H — мобільний процесор для ноутбуків, а Ryzen 9 7950X3D — настільний чип для стаціонарних ПК, що впливає на сценарії використання та можливості охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1556 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 14716 36291

GeekBench v6

File compression 944.9 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 68.6 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 196.3 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 295.8 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 194.5 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 46 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 84.4 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 17.9 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1891 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 9712 19920

PassMark

Integer math 87.1 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 48.7 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 58M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 31.2M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 298.7 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 1058 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 20.4B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3246 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 23417 62502

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.2 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 42x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45 Вт 120 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800H Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 6800H чи Ryzen 9 7950X3D?

Ryzen 9 7950X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який зменшує затримки пам'яті, і вищим тактовим частотам. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи можна використовувати Ryzen 7 6800H у настільному ПК?

Ні, Ryzen 7 6800H — це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет і не підходить для настільних материнських плат.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Ryzen 7 6800H має вищу енергоефективність (оцінка 100), що робить його ідеальним для ноутбуків, де важлива автономність. Ryzen 9 7950X3D споживає більше енергії, але пропонує набагато вищу продуктивність.

Чи варто оновлювати Ryzen 7 6800H до Ryzen 9 7950X3D?

Якщо ви використовуєте ноутбук, оновлення неможливе через різні платформи. Для настільних ПК перехід на 7950X3D виправданий, якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, кодуванні чи іграх.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Ryzen 9 7950X3D значно потужніший завдяки 16 ядрам і вищим показникам у багатопотокових тестах, тому він краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та наукових обчислень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.