Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800HS vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800HS та AMD Ryzen 9 3900XT — два потужні процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. 6800HS — це мобільний чип 2022 року з архітектурою Zen 3+, створений для тонких ноутбуків, тоді як 3900XT — десктопний процесор 2020 року на Zen 2. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800HS виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1508 проти 1354) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для мобільних робочих станцій і легких ігор. Натомість AMD Ryzen 9 3900XT значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 12728) завдяки 12 ядрам, тому краще підходить для стаціонарних ПК, де важливі рендеринг, компіляція коду та відеомонтаж. Обирайте 6800HS, якщо вам потрібна мобільність, або 3900XT — для максимальної багатопотокової потужності вдома.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Ryzen 7 6800HS базується на Zen 3+ (2022 рік), тоді як Ryzen 9 3900XT — на старішій Zen 2 (2020 рік), що впливає на IPC та енергоефективність.
  • Кількість ядер і потоків: 3900XT має 12 ядер і 24 потоки, що дає йому значну перевагу в багатоядерних завданнях, тоді як 6800HS — 8 ядер і 16 потоків.
  • Одноядерна продуктивність: 6800HS випереджає 3900XT у Cinebench R23 одноядерному (1508 проти 1354) та Geekbench 6 (2026 проти 1680), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва мають 100 балів за цим показником, але 6800HS споживає менше енергії (35 Вт TDP) порівняно з 3900XT (105 Вт), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Багатоядерні бенчмарки: 3900XT демонструє вищі результати в Passmark багатоядерному (32670 проти 22986) та Cinebench R23 багатоядерному (18404 проти 12728), що ідеально для рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1508 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 12728 18404

GeekBench v6

File compression 857 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 83.3 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.9 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 303.5 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 211.8 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 50.9 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 74.3 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2026 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 9670 10907

PassMark

Integer math 85.6 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 47.9 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 30.3M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 18.2 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 293.5 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1017 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 20.2B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3216 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 22986 32670

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon 680M Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 38x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 105 Вт
Сокет FP7 AM4
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800HS Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 6800HS чи Ryzen 9 3900XT?

Ryzen 7 6800HS має вищу одноядерну продуктивність (наприклад, 1508 балів у Cinebench R23 проти 1354), що важливо для ігор. Однак 3900XT може бути кращим у важких багатопотокових іграх завдяки 12 ядрам, але загалом 6800HS вигідніший для мобільного геймінгу.

Чи варто купувати Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатоядерна продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або компіляції коду за низькою ціною. Однак для нових ігор і енергоефективності краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший: 6800HS чи 3900XT?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 6800HS споживає значно менше (35 Вт TDP) проти 3900XT (105 Вт), тому він набагато краще підходить для ноутбуків і тривалої роботи від батареї.

Чи можна порівнювати мобільний 6800HS з десктопним 3900XT?

Так, це різні класи: 6800HS створений для тонких ноутбуків, а 3900XT — для стаціонарних ПК. Порівняння показує, що 6800HS виграє в одноядерній швидкості та енергоефективності, а 3900XT — у багатоядерній потужності.

Який процесор краще для роботи з відео: 6800HS чи 3900XT?

Ryzen 9 3900XT краще підходить для відеомонтажу завдяки 12 ядрам і вищим багатоядерним показникам (наприклад, 18404 у Cinebench R23 проти 12728). 6800HS також впорається, але повільніше в рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.