Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800HS vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800HS і AMD Ryzen 9 7950X — два представники різних лінійок AMD, створені для різних завдань. Перший — енергоефективний процесор для тонких і легких ноутбуків (2022 рік), другий — флагманський десктопний CPU для максимальної продуктивності (2022 рік). У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X значно перевершує Ryzen 7 6800HS за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 36742 проти 12728) та однопотоковими показниками (Geekbench 6 одноядерний: 3068 проти 2026). Він ідеально підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК. Натомість Ryzen 7 6800HS вирізняється високою енергоефективністю (100 балів) і наявністю інтегрованої графіки, що робить його чудовим вибором для продуктивного ноутбука з тривалим часом автономної роботи.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7950X має майже втричі вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (36742 vs 12728) та значно кращу однопотокову продуктивність (2009 vs 1508).
  • Енергоефективність: Ryzen 7 6800HS створений для ноутбуків і має TDP 35 Вт, тоді як Ryzen 9 7950X споживає до 170 Вт, що потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Обидва мають вбудоване графічне ядро, але у 6800HS воно ефективніше для базових завдань і мультимедіа (33 бали проти 78 у 7950X за шкалою оцінок).
  • Призначення: 6800HS орієнтований на мобільні системи, а 7950X — на десктопні ПК для професійної роботи та ігор.
  • Ціна та доступність: Ryzen 7 6800HS зазвичай дешевший і встановлюється в ноутбуки середнього цінового сегмента, тоді як Ryzen 9 7950X — преміальний процесор для високопродуктивних збірок.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1508 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 12728 36742

GeekBench v6

File compression 857 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 83.3 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.9 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 303.5 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 211.8 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 50.9 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 74.3 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 20.3 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2026 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 9670 21401

PassMark

Integer math 85.6 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 47.9 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 30.3M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 18.2 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 293.5 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 1017 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 20.2B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3216 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 22986 62709

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.2 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 45x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 170 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800HS Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 6800HS чи Ryzen 9 7950X?

Ryzen 9 7950X значно потужніший завдяки вищим тактовим частотам і більшій кількості ядер, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх. Однак для ігор на ноутбуці Ryzen 7 6800HS також буде добрим вибором завдяки інтегрованій графіці.

Чи підходить Ryzen 7 6800HS для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 6800HS впорається з базовим відеомонтажем завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Для професійної роботи з 4K-відео краще обрати Ryzen 9 7950X, який має 16 ядер і значно вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 7 6800HS розроблений для ноутбуків і має низьке енергоспоживання (TDP 35 Вт), що забезпечує тривалу автономність. Ryzen 9 7950X споживає до 170 Вт і потребує стаціонарного живлення.

Чи можна встановити Ryzen 9 7950X у ноутбук?

Ні, Ryzen 9 7950X — десктопний процесор із сокетом AM5, який несумісний із мобільними платформами. Ryzen 7 6800HS, навпаки, призначений виключно для ноутбуків.

Який процесор краще підходить для роботи з архівами та компіляцією?

Ryzen 9 7950X демонструє значно вищу швидкість: стискання файлів 1960 MB/sec проти 857 MB/sec, компіляція Clang 211.3 Klines/sec проти 83.3 Klines/sec. Це робить його кращим вибором для професійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.