Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800U vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800U та AMD Ryzen 7 7435HS — два потужні процесори від AMD, орієнтовані на різні сегменти мобільних пристроїв. Перший дебютував у 2022 році як енергоефективне рішення для ультрабуків, тоді як другий вийшов у 2024 році й пропонує вищу багатопотокову продуктивність. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але відрізняються архітектурою, частотами та рівнем інтегрованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести й допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7435HS випереджає попередника за багатоядерною продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат на 32% вищий (13805 проти 10468), а в Geekbench 6 — на 19%. Він також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить PDF. Водночас Ryzen 7 6800U має кращі показники в одноядерних тестах (1488 проти 1477 у Cinebench R23) і пропонує вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та творчих завданнях — обирайте 7435HS. Для тривалої роботи від батареї та компактних пристроїв — 6800U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 7435HS набирає 13805 балів у Cinebench R23, що на 32% більше, ніж 10468 у 6800U.
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 7 6800U незначно випереджає суперника в одноядерному Cinebench R23 — 1488 проти 1477.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7435HS має трохи вищий показник за графікою (33 проти 31), що може дати невелику перевагу в легких іграх.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але 6800U традиційно споживає менше завдяки нижчому TDP.
  • Дата виходу: Ryzen 7 6800U вийшов у січні 2022 року, тоді як Ryzen 7 7435HS — у квітні 2024, що робить його свіжішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 10468 13805

GeekBench v6

File compression 773.1 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.8 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 259.3 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 199.8 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 36.8 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 66.5 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1967 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 8218 9779

PassMark

Integer math 79.4 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 26.1M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 245.9 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 999 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3209 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 20596 23823

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 1 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon 680M Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.7 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 31x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 35-54 Вт
Сокет FP7 FP7
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800U​ Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор — Ryzen 7 6800U чи Ryzen 7 7435HS?

Ryzen 7 7435HS має трохи вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 31) і кращу багатоядерну продуктивність, що може забезпечити вищий FPS у вимогливих іграх. Однак для серйозного геймінгу обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з Ryzen 7 6800U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний ультрабук для роботи, перегляду контенту та легких завдань. Ryzen 7 6800U досі забезпечує хорошу продуктивність і тривалий час автономної роботи.

Який процесор швидше справляється з відеомонтажем?

Ryzen 7 7435HS значно швидший у багатоядерних завданнях: у тесті Clang compilation він набирає 77.5 Klines/sec проти 62.6 у 6800U. Це дає перевагу в рендерингу та експорті відео.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

Обидва процесори підтримують DDR5-пам'ять, що забезпечує високу пропускну здатність і швидкодію в сучасних ноутбуках.

Який процесор має краще співвідношення ціни та продуктивності?

Ryzen 7 7435HS пропонує вищу продуктивність за схожою ціною, особливо в багатопотокових сценаріях. Ryzen 7 6800U може бути вигіднішим, якщо пріоритет — енергоефективність і нижча вартість ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.