Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800U vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800U та AMD Ryzen 7 7800X3D — два абсолютно різних процесори, які об'єднує лише бренд та кількість ядер. 6800U створений для ультрабуків із пріоритетом на енергоефективність, тоді як 7800X3D — це флагманський настільний чип із технологією 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні сильні сторони, результати тестів і сценарії, для яких кожен з них підходить найкраще.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає 6800U за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (18193 проти 10468), а в Geekbench 6 різниця ще помітніша. 7800X3D — ідеальний вибір для потужного ігрового ПК або робочої станції. Натомість Ryzen 7 6800U — це енергоефективне рішення для ноутбуків, яке забезпечує гідну продуктивність при мінімальному енергоспоживанні. Якщо вам потрібна мобільність і автономність — обирайте 6800U, якщо максимальна потужність для ігор та важких завдань — 7800X3D.

Основні відмінності

  • Призначення: Ryzen 7 6800U — мобільний процесор для ноутбуків (TDP 15-28 Вт), Ryzen 7 7800X3D — настільний чип для десктопів (TDP 120 Вт).
  • Ігрова продуктивність: 7800X3D завдяки 3D V-Cache та вищим частотам значно швидший в іграх, що підтверджується результатами тестів (наприклад, Ray Tracing: 22.9 vs 14.9 Mpixels/sec).
  • Багатопотокова потужність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 7800X3D (18193) майже на 74% вищий, ніж у 6800U (10468).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів за цим параметром у рейтингу, але 6800U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.
  • Інтегрована графіка: 6800U має потужнішу вбудовану графіку (RDNA 2), що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної відеокарти, тоді як 7800X3D потребує окремого GPU.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 10468 18193

GeekBench v6

File compression 773.1 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.8 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 259.3 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 199.8 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 36.8 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 66.5 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1967 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 8218 15319

PassMark

Integer math 79.4 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 26.1M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 245.9 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 999 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3209 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 20596 34274

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.7 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 42x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 120 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800U​ Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 6800U чи 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D значно потужніший в іграх завдяки 3D V-Cache та вищим частотам. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо у важких сценах. 6800U може запускати лише нетребувальні ігри на вбудованій графіці.

Чи можна використовувати Ryzen 7 6800U для відеомонтажу?

Так, 6800U впорається з базовим відеомонтажем завдяки 8 ядрам і 16 потокам, але для професійної роботи з 4K-відео краще обрати 7800X3D, який має майже вдвічі вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор споживає менше енергії?

Ryzen 7 6800U споживає значно менше (15-28 Вт) порівняно з 7800X3D (120 Вт). Це робить 6800U ідеальним для ноутбуків, де важлива автономність, тоді як 7800X3D потребує потужного охолодження та блоку живлення.

Чи варто купувати Ryzen 7 7800X3D для офісних завдань?

Ні, для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) 7800X3D буде надлишковим. Ryzen 7 6800U цілком достатньо, до того ж він енергоефективніший і дешевший у складі ноутбука.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 6800U має потужнішу вбудовану графіку на архітектурі RDNA 2 (12 обчислювальних блоків), що дозволяє грати в легкі ігри та прискорювати відео. 7800X3D має слабшу вбудовану графіку, оскільки розрахований на використання з дискретною відеокартою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.