Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 6800U vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 6800U та AMD Ryzen 9 7900 — два процесори від одного виробника, але з різними сценаріями використання. Перший створений для енергоефективних ультрабуків, другий — для потужних десктопів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: однопотокову та багатопотокову продуктивність, інтегровану графіку та результати в популярних бенчмарках. Це допоможе вам зрозуміти, який чип відповідає вашим завданням — від роботи з документами до важких обчислень.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно випереджає Ryzen 7 6800U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 24444 проти 10468) та однопотоковими завданнями (Geekbench 6 одноядерний: 2947 проти 1967). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі результати в усіх бенчмарках. Однак Ryzen 7 6800U створений для мобільних пристроїв і демонструє відмінну енергоефективність, що робить його ідеальним для автономних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій або ігор — обирайте Ryzen 9 7900. Для легких завдань і тривалої роботи від батареї — Ryzen 7 6800U.

Основні відмінності

  • Ryzen 9 7900 має значно вищу багатопотокову продуктивність: 24444 проти 10468 балів у Cinebench R23 багатоядерному, що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність Ryzen 9 7900 також вища: Geekbench 6 одноядерний — 2947 проти 1967, що забезпечує швидшу роботу в іграх та повсякденних додатках.
  • Ryzen 7 6800U створений для мобільних пристроїв і має кращу енергоефективність, що дозволяє йому працювати в тонких ноутбуках із тривалим часом автономної роботи.
  • Інтегрована графіка Ryzen 9 7900 отримує вищий бал (62 проти 31), що дає змогу комфортніше працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 9 7900 вийшов у 2023 році, а Ryzen 7 6800U — у 2022, тому новіший чип має архітектурні переваги та вищі результати в усіх бенчмарках, зокрема Passmark CPU (48844 проти 20596).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1488 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 10468 24444

GeekBench v6

File compression 773.1 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 62.6 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 163.8 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 259.3 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 199.8 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 36.8 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 66.5 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 14.9 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1967 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 8218 17401

PassMark

Integer math 79.4 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 26.1M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 15.8 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 245.9 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 999 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3209 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 20596 48844

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 65 Вт
Сокет FP7 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 6800U​ Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 6800U чи Ryzen 9 7900?

Ryzen 9 7900 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2947 проти 1967) та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи підходить Ryzen 7 6800U для роботи з відео?

Ryzen 7 6800U може впоратися з легким відеомонтажем, але для серйозної роботи краще обрати Ryzen 9 7900, який має майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 24444 проти 10468).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 6800U оптимізований для мобільних пристроїв і споживає менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків з автономною роботою.

Чи варто купувати Ryzen 7 6800U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ультрабука або роботи з офісними додатками. Він все ще актуальний для легких завдань, але для важких обчислень краще обрати Ryzen 9 7900.

Який процесор краще для багатозадачності?

Ryzen 9 7900 значно кращий для багатозадачності завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark CPU багатоядерний: 48844 проти 20596). Він легко впорається з одночасним запуском кількох важких додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.