Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 7700 vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 7700 та AMD Ryzen 9 5900 — це два потужні процесори, які належать до різних поколінь архітектури AMD. Ryzen 7 7700 базується на новітній платформі AM5 (2023 рік), тоді як Ryzen 9 5900 — це представник серії 5000 на AM4 (2021 рік). Обидві моделі пропонують високу продуктивність, але мають суттєві відмінності в однопотокових обчисленнях, енергоспоживанні та підтримці сучасних технологій. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700 випереджає Ryzen 9 5900 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2918 проти 2163) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для ігор і швидких повсякденних завдань. Водночас Ryzen 9 5900 демонструє вищу багатопотокову швидкість у Cinebench R23 (20955 проти 18760), що може бути корисним для відеомонтажу або рендерингу. Якщо вам потрібна сучасна платформа з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0 — обирайте Ryzen 7 7700. Для максимальної багатозадачності на бюджетнішій платформі AM4 варто придивитися до Ryzen 9 5900.

Основні відмінності

  • Ryzen 7 7700 має значно вищу однопотокову продуктивність: у Geekbench 6 він набирає 2918 балів проти 2163 у Ryzen 9 5900, що забезпечує кращу швидкодію в іграх та офісних додатках.
  • Ryzen 9 5900 виграє в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20955 проти 18760, що робить його ефективнішим для рендерингу та компіляції.
  • Ryzen 7 7700 використовує новий сокет AM5 із підтримкою DDR5 та PCIe 5.0, тоді як Ryzen 9 5900 працює на старішій платформі AM4 (DDR4, PCIe 4.0).
  • Енергоефективність обох моделей оцінюється однаково високо (100 балів), але Ryzen 7 7700 демонструє кращі результати в тестах обробки зображень (115,5 зображень/с проти 68,5).
  • Ryzen 9 5900 вийшов у січні 2021 року, а Ryzen 7 7700 — у січні 2023, тому новіша модель має сучасніші інструкції та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1930 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 18760 20955

GeekBench v6

File compression 1630 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 123.1 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 317.5 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 441.8 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 305.3 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 68.9 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 115.5 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 25.5 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2918 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 15543 10055

PassMark

Integer math 111.7 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 66.6 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 176M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 47.1M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 24.1 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 408.4 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 1991 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 30.7B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4063 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 34624 34405

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.8 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 6,57 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 142 Вт Немає даних
Сокет AM5 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 2 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 7700 Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 7700 чи Ryzen 9 5900?

Для ігор краще обрати Ryzen 7 7700 завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2918 проти 2163), що критично для більшості сучасних ігор.

Чи варто переходити з Ryzen 9 5900 на Ryzen 7 7700?

Якщо вам потрібна підтримка DDR5 та PCIe 5.0, а також вища швидкість в одноядерних завданнях — так. Якщо ж ви працюєте з багатопотоковими обчисленнями, Ryzen 9 5900 може залишатися актуальним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидві моделі мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7700 використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу продуктивність на ват у більшості сценаріїв.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудоване відеоядро: Ryzen 7 7700 набирає 47 балів, Ryzen 9 5900 — 45, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти для базових завдань.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Для відеомонтажу краще підійде Ryzen 9 5900 завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 20955 проти 18760), що пришвидшує рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.