Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 7735HS vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 7735HS та AMD Ryzen 9 7945HX — два потужні мобільні процесори лінійки Ryzen 7000, орієнтовані на ноутбуки різного класу. 7735HS — це збалансоване рішення для тонких і легких робочих станцій, тоді як 7945HX — флагманський чип для максимальної продуктивності в іграх та ресурсомістких задачах. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно перевершує Ryzen 7 7735HS у багатопотокових завданнях: його показники в Cinebench R23 (багатоядерний) майже в 2.5 рази вищі (34333 проти 13598). Він також лідирує в однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Однак Ryzen 7 7735HS демонструє відмінну енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для тривалої автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу, кодування або ігор — обирайте 7945HX. Для повсякденних завдань і роботи в дорозі — 7735HS буде більш практичним.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX майже вдвічі потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 34333 проти 13598 у 7735HS), що критично для відеомонтажу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: 7945HX випереджає 7735HS на ~26% в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2955 проти 2123), забезпечуючи вищу швидкість в іграх та офісних додатках.
  • Інтегрована графіка: 7945HX має значно потужнішу вбудовану графіку (68 балів проти 34), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, але 7735HS споживає менше енергії (35W TDP проти 55W+ у 7945HX), що подовжує час роботи ноутбука від батареї.
  • Швидкість обробки даних: У тесті File compression 7945HX показує 1810 MB/s проти 1023 MB/s у 7735HS, а в Clang compilation — 218.7 Klines/s проти 70.9 Klines/s, що робить його кращим для роботи з великими обсягами даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1546 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 13598 34333

GeekBench v6

File compression 1023.1 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 70.9 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 213.6 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 301.7 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 212.8 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 43.7 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 84.2 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 17.3 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2123 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 9969 20188

PassMark

Integer math 88.4 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 49.3 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 31.2M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 19 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 302.8 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1119 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 20.7B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3351 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 23942 54663

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,75 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 32x 25x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-54 Вт 55-75 Вт
Сокет FP7 FL1
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon 610M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 7735HS Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 7735HS чи Ryzen 9 7945HX?

Ryzen 9 7945HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 26% більше в Geekbench 6) і потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7945HX для звичайної роботи?

Для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео Ryzen 7 7735HS цілком достатньо. Ryzen 9 7945HX виправдовує себе лише при роботі з важким софтом: 3D-моделюванням, рендерингом, компіляцією коду або відеомонтажем.

Який процесор енергоефективніший: Ryzen 7 7735HS чи Ryzen 9 7945HX?

Обидва мають високі показники енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7735HS споживає менше енергії (TDP ~35W) порівняно з Ryzen 9 7945HX (TDP 55W+), що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор швидше справляється з багатозадачністю?

Ryzen 9 7945HX значно швидший у багатозадачності завдяки вищій багатопотоковій продуктивності: у Cinebench R23 він набирає 34333 бали проти 13598 у 7735HS. Це означає плавнішу роботу при одночасному запуску кількох важких програм.

Чи підходить Ryzen 7 7735HS для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 7735HS підходить для відеомонтажу на початковому та середньому рівні. Однак для професійної роботи з 4K-відео, складними ефектами та рендерингом краще обрати Ryzen 9 7945HX, який має майже вдвічі вищу продуктивність у багатопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.