Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 7736U vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 7736U — це мобільний процесор 2023 року, орієнтований на енергоефективність та роботу в тонких ноутбуках. Натомість AMD Ryzen 9 5900 — це десктопне рішення 2021 року, яке пропонує високу багатопотокову продуктивність для ресурсомістких завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Ryzen 7 7736U в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 20955 проти 12768) та демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2163 проти 1838). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі результати в Passmark. Проте Ryzen 7 7736U вирізняється чудовою енергоефективністю (100 балів) і є ідеальним вибором для мобільних пристроїв, де важливі автономність і низьке тепловиділення. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 5900, а для довгої роботи від батареї — Ryzen 7 7736U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 набирає 20955 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 12768 у Ryzen 7 7736U, що робить його в 1.6 раза потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 має вищий результат Geekbench 6 (одноядерний) — 2163 проти 1838, що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Ryzen 7 7736U споживає менше енергії (15-28 Вт TDP) порівняно з Ryzen 9 5900 (65 Вт), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900 має вищий показник (45 балів) проти 33 балів у Ryzen 7 7736U, що означає кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ryzen 7 7736U новіший (січень 2023), тоді як Ryzen 9 5900 вийшов у січні 2021 року, але все ще залишається потужним рішенням для настільних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1548 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 12768 20955

GeekBench v6

File compression 832.2 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 62.3 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 180.2 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 246.8 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 194.7 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 75.6 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 15.8 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1838 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 8438 10055

PassMark

Integer math 81.6 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 46.7 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 58M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 27.8M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 283.5 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 1008 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 20.2B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3338 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 22195 34405

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 5 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 680M Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.7 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 65 Вт
Сокет FP7 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 680M Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 7736U Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 7736U чи Ryzen 9 5900?

Ryzen 9 5900 має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2163 проти 1838) та кращу інтегровану графіку, тому він забезпечить вищий FPS в іграх, особливо без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Ryzen 7 7736U для роботи з відеомонтажем?

Ryzen 7 7736U підійде для легкого монтажу завдяки енергоефективності, але для серйозного рендерингу краще взяти Ryzen 9 5900 — він має майже вдвічі вищий багатоядерний результат Cinebench R23 (20955 проти 12768).

Який процесор споживає менше енергії?

Ryzen 7 7736U споживає значно менше (TDP 15-28 Вт) порівняно з Ryzen 9 5900 (65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати призначення: Ryzen 7 7736U створений для ноутбуків, а Ryzen 9 5900 — для настільних ПК. Десктопна модель завжди матиме вищу продуктивність, але потребує більше охолодження.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Ryzen 9 5900 значно швидше компілює код (Clang: 96.3 Klines/sec проти 62.3 Klines/sec) завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, тому він кращий для важких завдань розробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.