Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 7800X3D vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 7800X3D та AMD Ryzen 9 5900X — це два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь. 7800X3D, випущений у 2023 році, побудований на архітектурі Zen 4 і має 8 ядер, тоді як 5900X (2020 рік) пропонує 12 ядер на архітектурі Zen 3. Обидві моделі демонструють високу продуктивність, але мають різні сильні сторони: 7800X3D орієнтований на ігри завдяки 3D V-Cache, а 5900X — на багатопотокові завдання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D виграє в ігровій продуктивності завдяки інноваційному 3D V-Cache, що забезпечує вищі частоти кадрів у чутливих до кешу іграх. Він також ефективніший за енергоспоживанням і має кращу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1785 проти 1568). Натомість Ryzen 9 5900X з 12 ядрами краще справляється з багатопотоковими завданнями, як-от компіляція коду (Clang: 126 Klines/sec проти 111.9) та рендеринг (Ray tracing: 31.5 Mpixels/sec проти 22.9). Якщо ваш пріоритет — ігри, обирайте 7800X3D; для робочих станцій із важкими обчисленнями — 5900X.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 9 5900X має 12 ядер (24 потоки), тоді як Ryzen 7 7800X3D — 8 ядер (16 потоків). Це дає перевагу 5900X у багатопотокових завданнях.
  • Ігрова продуктивність: Завдяки 3D V-Cache 7800X3D забезпечує вищу швидкість в іграх, що підтверджується кращими результатами в тестах на обробку зображень (Background blur: 65.8 images/sec проти 38.7).
  • Однопотокова продуктивність: 7800X3D лідирує в одноядерних тестах: Cinebench R23 одноядерний — 1785 проти 1568, Geekbench 6 одноядерний — 2657 проти 2263.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але 7800X3D, будучи новішим, часто споживає менше енергії під навантаженням завдяки архітектурі Zen 4.
  • Багатопотокові тести: Незважаючи на меншу кількість ядер, 7800X3D показує вищі результати в Geekbench 6 багатоядерному (15319 проти 12701), але 5900X перемагає в Cinebench R23 багатоядерному (20634 проти 18193) та Passmark CPU багатоядерному (39115 проти 34274).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1785 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 18193 20634

GeekBench v6

File compression 1710 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 111.9 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 331.1 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 399 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 266.2 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 65.8 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 117 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 22.9 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2657 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 15319 12701

PassMark

Integer math 104.3 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 62 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 329M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 43.9M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 22.4 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 385.1 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 3540 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 29.2B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3752 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 34274 39115

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2023 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 4,2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 96 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 11,2 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 120 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 162 Вт Немає даних
Сокет AM5 AM4
Критична температура 89°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 2 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 7800X3D чи Ryzen 9 5900X?

Ryzen 7 7800X3D краще підходить для ігор завдяки 3D V-Cache, який зменшує затримки доступу до пам'яті. Він забезпечує вищу частоту кадрів у більшості сучасних ігор, особливо в чутливих до кешу сценаріях.

Чи варто використовувати Ryzen 9 5900X для робочих завдань?

Так, Ryzen 9 5900X з 12 ядрами краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як відеомонтаж, 3D-рендеринг і компіляція коду. Його продуктивність у Clang compilation (126 Klines/sec) вища, ніж у 7800X3D.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 7800X3D має кращу однопотокову продуктивність завдяки новішій архітектурі Zen 4. Це підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 одноядерному (1785 проти 1568) та Geekbench 6 одноядерному (2657 проти 2263).

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва процесори мають інтегровану графіку, але вона не призначена для ігор. У Ryzen 7 7800X3D рейтинг інтегрованої графіки становить 45 балів, у Ryzen 9 5900X — 50 балів, що достатньо для базових завдань, як-от перегляд відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 7 7800X3D, випущений пізніше, зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки архітектурі Zen 4 та оптимізаціям.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.