Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 7840U vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 7840U та AMD Ryzen 7 9800X3D — це два абсолютно різні процесори від одного виробника, орієнтовані на різні сегменти. Перший — це енергоефективний мобільний чип для тонких ноутбуків, представлений у травні 2023 року. Другий — флагманський настільний процесор з технологією 3D V-Cache, випущений у жовтні 2024 року. Незважаючи на однакову кількість ядер (8), їхня архітектура, теплопакет і сфера застосування кардинально відрізняються. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, продуктивності та енергоспоживанні.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840U — ідеальний вибір для ультрабуків та бізнес-ноутбуків, де важливі енергоефективність та інтегрована графіка. Він забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань, веб-серфінгу та нетребувальних ігор. Натомість AMD Ryzen 7 9800X3D — це справжній монстр для ігрових ПК та робочих станцій. Завдяки 3D V-Cache він значно випереджає 7840U в одно- та багатопотокових завданнях, що підтверджують результати Cinebench R23 (багатоядерний: 23334 проти 12883). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або рендерингу — обирайте 9800X3D. Для мобільного використання з акцентом на автономність — 7840U.

Основні відмінності

  • Продуктивність у Cinebench R23: 9800X3D набирає 2073 бали в одноядерному та 23334 в багатоядерному тестах, що на 18% та 81% відповідно більше, ніж у 7840U (1754 та 12883).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але 7840U споживає значно менше енергії (15-28 Вт), тоді як 9800X3D розрахований на 120+ Вт, що робить його непридатним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: 7840U оснащений потужнішою графікою RDNA 3 (рейтинг 38), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як 9800X3D має базову графіку (рейтинг 50) і розрахований на дискретні відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: 9800X3D значно потужніший у завданнях, що використовують усі ядра, наприклад, у Geekbench 6 багатоядерний результат 18350 проти 11509 у 7840U (різниця 59%).
  • Сфера застосування: 7840U створений для мобільних пристроїв, тоді як 9800X3D — для настільних ПК, що визначає їхній теплопакет, можливості розгону та цільову аудиторію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1754 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 12883 23334

GeekBench v6

File compression 1140 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 98.6 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 226 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 324.6 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 244.9 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 34.9 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 87.5 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 21.4 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2482 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 11509 18350

PassMark

Integer math 92.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 52.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 80M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 33.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 17.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 292 MBytes/sec Немає даних
Physics 1250 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 20.7B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3599 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 24980 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 травня 2023 31 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Radeon 780M Radeon Graphics

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 3.3 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 47x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 120 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 780M Radeon Graphics
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2700 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,15 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-5600
Макс. розмір 256 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 7840U Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 7840U чи Ryzen 7 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D значно кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, яка збільшує кеш-пам'ять і підвищує частоту кадрів. 7840U підходить лише для нетребувальних ігор на вбудованій графіці.

Чи можна використовувати Ryzen 7 7840U в настільному ПК?

Технічно так, але це не практично. 7840U розпаяний на материнській платі ноутбука і не має сокета для звичайних ПК. Його енергоефективність не потрібна в настільному сегменті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але 7840U споживає 15-28 Вт, а 9800X3D — 120+ Вт. Для ноутбуків 7840U є беззаперечним лідером.

Чи варто купувати Ryzen 7 9800X3D для роботи з відео?

Так, 9800X3D забезпечує високу продуктивність у рендерингу та компіляції завдяки 8 ядрам і великому кешу. Його багатоядерний результат у Cinebench R23 майже вдвічі вищий, ніж у 7840U.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7840U має потужнішу інтегровану графіку (RDNA 3) з рейтингом 38, що дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях. 9800X3D має базову графіку (рейтинг 50), але він не призначений для роботи без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.