Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 8700F vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 8700F та AMD Ryzen 9 5900HX — два потужних процесори від AMD, що належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen 7 8700F — це свіжий десктопний чип 2024 року, тоді як Ryzen 9 5900HX — мобільний флагман 2021 року для ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8700F значно випереджає Ryzen 9 5900HX майже за всіма показниками продуктивності: однопотокові та багатопотокові тести (Cinebench, Geekbench) демонструють перевагу від 20% до 40%. Він також має кращі результати в реальних завданнях, як-от компіляція коду та обробка фото. Ryzen 9 5900HX, хоч і програє за швидкістю, може бути виправданим вибором для мобільних систем, де важлива енергоефективність. Однак для настільних ПК, ігор та робочих станцій Ryzen 7 8700F є однозначно кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Ryzen 7 8700F значно потужніший в однопотокових завданнях: Cinebench R23 одноядерний — 1788 проти 1486, Geekbench 6 одноядерний — 2745 проти 2027.
  • У багатопотокових тестах Ryzen 7 8700F також лідирує: Cinebench R23 багатоядерний — 17626 проти 12827, Geekbench 6 багатоядерний — 14313 проти 8506.
  • Ryzen 7 8700F демонструє вищу швидкість у реальних завданнях: компіляція коду (107.4 Klines/sec проти 69 Klines/sec) та обробка фото (112.9 images/sec проти 61 images/sec).
  • Ryzen 9 5900HX — мобільний процесор, що вийшов у 2021 році, тоді як Ryzen 7 8700F — десктопний чип 2024 року з сучаснішою архітектурою.
  • Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 8700F має вищий загальний рейтинг (62 проти 52) завдяки кращій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1788 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) 17626 12827

GeekBench v6

File compression 1450 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 107.4 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 288.9 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 406.9 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 283.4 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 67.1 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 112.9 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 24 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2745 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 14313 8506

PassMark

Integer math 100.7 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 62.8 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 106M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 43M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 22.2 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 370.3 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 1682 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 28B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3882 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 30999 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 14 травня 2024 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Немає Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 4.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 41x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM5 FP6
Критична температура 95°C 105°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 8700F Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon RX Vega 8
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2100 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 7 8700F значно потужніший в однопотокових завданнях, що критично для ігор. Його вищі показники в Cinebench та Geekbench забезпечують більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор.

Чи варто вибирати Ryzen 9 5900HX для ноутбука?

Так, якщо ви шукаєте продуктивний мобільний процесор із хорошим балансом енергоефективності. Він підходить для ігор та робочих завдань, але поступається новішому Ryzen 7 8700F за абсолютною швидкістю.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Ryzen 7 8700F — кращий вибір завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (на 30-40% швидше в Cinebench та Geekbench). Він швидше справляється з компіляцією, рендерингом та обробкою даних.

Чи є різниця в енергоспоживанні?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 5900HX як мобільний чип оптимізований для роботи в ноутбуках, тоді як Ryzen 7 8700F розрахований на настільні ПК з кращим охолодженням.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 8700F має вищий бал інтегрованої графіки (42 проти 32), що робить його більш придатним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти. Однак для ігор все ж рекомендується окремий GPU.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.