Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 8840U vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 8840U та AMD Ryzen 9 3950X — два процесори, які представляють різні епохи та цільові сегменти. 8840U — це сучасний мобільний чип із акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як 3950X — потужний настільний 16-ядерник для робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8840U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1765 проти 1293) та енергоефективності (100 балів), що робить його ідеальним для ультрабуків і завдань, де важлива автономність. Натомість Ryzen 9 3950X демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 22876 проти 12890) і кращу продуктивність у ресурсомістких завданнях, як-от компіляція коду (137.6 Klines/sec проти 87.1). Якщо вам потрібна мобільність та інтегрована графіка — обирайте 8840U. Для стаціонарної робочої станції з максимальним багатопотоком — 3950X.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 7 8840U значно випереджає 3950X у Cinebench R23 (1765 проти 1293) та Geekbench 6 (2515 проти 1782), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 3950X має перевагу в Cinebench R23 (22876 проти 12890) та Passmark багатоядерному (38748 проти 23821), що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але 8840U споживає значно менше енергії (15-28 Вт TDP) порівняно з 3950X (105 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 8840U має потужнішу інтегровану графіку (37 балів проти 48 у 3950X, хоча це може бути артефактом шкали), що дозволяє запускати легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Тип використання: 8840U орієнтований на мобільні пристрої та енергоефективність, тоді як 3950X — на настільні ПК для професійних обчислень з високою багатопотоковою продуктивністю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1765 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 12890 22876

GeekBench v6

File compression 1140 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 87.1 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 351.4 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 268.4 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 49.7 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 97.1 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2515 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 11624 11367

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 81M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 16.5 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 1221 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 18.8B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 23821 38748

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Немає даних
Інтегрована графіка Radeon 780M Немає

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 35x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 780M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2700 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 8840U Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому AMD Ryzen 7 8840U виграє завдяки вищим частотам та новішій архітектурі. Однак для важких ігор краще використовувати дискретну відеокарту.

Чи підходить Ryzen 9 3950X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 3950X чудово підходить для відеомонтажу завдяки 16 ядрам і високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 22876). Він впорається з рендерингом швидше, ніж 8840U.

Який процесор споживає менше енергії?

AMD Ryzen 7 8840U споживає значно менше енергії (TDP 15-28 Вт) порівняно з Ryzen 9 3950X (TDP 105 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю.

Чи можна використовувати Ryzen 7 8840U для рендерингу?

Так, але він поступається 3950X у багатоядерних завданнях. Для професійного рендерингу краще обрати 3950X або настільний процесор із більшою кількістю ядер.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Ryzen 9 3950X забезпечує вищу швидкість компіляції (137.6 Klines/sec проти 87.1), тому він кращий для великих проєктів. Ryzen 7 8840U підійде для легших завдань завдяки кращій одноядерній продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.