Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 8840U vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 8840U та AMD Ryzen 9 5900 — два представники різних поколінь і сегментів. Перший — мобільний чип 2023 року з акцентом на енергоефективність, другий — настільний процесор 2021 року для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні результати в бенчмарках, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8840U виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1765 проти 1594, Geekbench 6: 2515 проти 2163) і демонструє кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ультрабуків. Натомість Ryzen 9 5900 значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 20955 проти 12890, Passmark багатоядерний: 34405 проти 23821), що підходить для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність або максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Ryzen 7 8840U має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 1765 проти 1594 у Ryzen 9 5900, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Ryzen 9 5900 значно швидший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний 20955 проти 12890, а Passmark багатоядерний 34405 проти 23821 — ідеально для рендерингу та відеомонтажу.
  • Ryzen 7 8840U має кращу інтегровану графіку (оцінка 37 проти 45 у Ryzen 9 5900, але зважаючи на контекст, 8840U ефективніше використовує енергію для графічних завдань).
  • Ryzen 9 5900 випереджає в Clang compilation (96.3 Klines/sec проти 87.1) та Ray tracing (23.9 Mpixels/sec проти 18.7), що важливо для професійних завдань.
  • Ryzen 7 8840U новіший (2023 рік) і орієнтований на мобільні пристрої, тоді як Ryzen 9 5900 (2021 рік) — настільний процесор для стаціонарних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1765 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 12890 20955

GeekBench v6

File compression 1140 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 87.1 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 351.4 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 268.4 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 49.7 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 97.1 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2515 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 11624 10055

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 81M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 16.5 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 1221 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 18.8B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 23821 34405

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 780M Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.3 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 65 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 780M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2700 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 8840U Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 7 8840U чи Ryzen 9 5900?

Ryzen 7 8840U має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1765 проти 1594), що важливо для ігор. Однак Ryzen 9 5900 може бути кращим у поєднанні з дискретною графікою завдяки більшій багатоядерній потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100), але Ryzen 7 8840U створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Чи варто використовувати Ryzen 7 8840U для рендерингу?

Для легкого рендерингу він підійде, але Ryzen 9 5900 значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 20955 проти 12890), тому для професійної роботи краще обрати Ryzen 9 5900.

Який процесор краще для компіляції коду?

Ryzen 9 5900 показує вищу швидкість компіляції (96.3 Klines/sec проти 87.1), тому він більше підходить для розробників, які працюють з великими проєктами.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але важливо враховувати сценарії використання: Ryzen 7 8840U призначений для ноутбуків з акцентом на енергоефективність, а Ryzen 9 5900 — для стаціонарних ПК, де пріоритет — максимальна продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.