Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 8840U vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 8840U та AMD Ryzen 9 5900X — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Перший орієнтований на ультрабуки, другий — на потужні десктопи. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще відповідає вашим завданням: мобільність чи максимальна багатопотокова потужність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900X перевершує Ryzen 7 8840U у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 проти 12890) та швидкості компіляції Clang. Водночас Ryzen 7 8840U демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2515 проти 2263) і значно кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для автономних ноутбуків. Для ігор та робочих станцій краще обрати 5900X, для мобільності — 8840U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900X на 60% швидший у Cinebench R23 багатоядерному (20634 vs 12890) та майже вдвічі швидший у Passmark CPU багатоядерному (39115 vs 23821).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 8840U випереджає в Geekbench 6 одноядерному (2515 vs 2263) та Cinebench R23 одноядерному (1765 vs 1568).
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий показник 100, але 8840U споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 8840U має перевагу (37 vs 50 за шкалою), але 5900X не має вбудованої графіки, потребує дискретної.
  • Рік випуску: Ryzen 7 8840U новіший (грудень 2023), тоді як Ryzen 9 5900X вийшов у жовтні 2020, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1765 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 12890 20634

GeekBench v6

File compression 1140 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 87.1 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 351.4 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 268.4 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 49.7 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 97.1 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2515 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 11624 12701

PassMark

Integer math 89.9 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 50.7 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 81M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 16.5 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 274.1 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 1221 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 18.8B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3688 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 23821 39115

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 780M Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 33x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 25 млрд 4,15 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 780M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2700 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 8840U Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 8840U чи Ryzen 9 5900X?

Для ігор краще підійде Ryzen 9 5900X завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та тактовим частотам. Однак Ryzen 7 8840U має інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Ryzen 7 8840U для роботи з відеомонтажем?

Так, але лише для легкого монтажу. Для серйозних проєктів краще взяти Ryzen 9 5900X, який має значно вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 проти 12890).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 8840U споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалою автономністю.

Чи підтримує Ryzen 7 8840U PCIe 4.0?

Так, Ryzen 7 8840U підтримує PCIe 4.0, що забезпечує швидку роботу з SSD та відеокартами. Ryzen 9 5900X також підтримує PCIe 4.0.

Який процесор краще для робочих станцій?

Ryzen 9 5900X значно потужніший у багатопотокових завданнях (компіляція, рендеринг), тому краще підходить для робочих станцій. Ryzen 7 8840U — для мобільних рішень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.