Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 9700X vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 9700X та AMD Ryzen Z1 — два процесори від AMD, які суттєво відрізняються за цільовим призначенням. Ryzen 7 9700X, випущений у 2024 році, орієнтований на настільні ПК для продуктивної роботи та ігор. Ryzen Z1, анонсований у 2023 році, створений для портативних ігрових пристроїв. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та тестах, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9700X значно перевершує Ryzen Z1 за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному тесті Cinebench R23 він майже вдвічі швидший (19538 проти 9890), а в одноядерному — на 20% потужніший (2162 проти 1796). Ryzen Z1 виграє лише в енергоефективності, що робить його ідеальним для портативних консолей. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen 7 9700X. Для компактних ігрових пристроїв з обмеженим охолодженням — Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 9700X майже вдвічі потужніший за Ryzen Z1 (Cinebench R23: 19538 vs 9890, Geekbench 6: 17511 vs 8874).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 9700X на ~20% швидший (Geekbench 6 одноядерний: 3331 vs 2290).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 9700X отримав вищий бал (51 vs 34), що дає кращу базову графічну продуктивність.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), але Ryzen Z1 споживає менше енергії, що критично для портативних пристроїв.
  • Цільове призначення: Ryzen 7 9700X — для настільних ПК, Ryzen Z1 — для портативних ігрових консолей (наприклад, ASUS ROG Ally).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2162 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 19538 9890

GeekBench v6

File compression 1650 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 140.9 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 323.7 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 501 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 351.5 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 88.2 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 127.3 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 30.6 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3331 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 17511 8874

PassMark

Integer math 120.9 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 79 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 193M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 47.1M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 22 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 438.9 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 2293 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 35.2B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4650 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 37343 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 25 квітня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Granite Ridge) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon Graphics Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 3.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,5 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 9-30 Вт
Сокет AM5 FP7
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics Radeon 740M
Boost частота GPU 2200 МГц 2500 МГц
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 9700X Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 9700X чи Ryzen Z1?

Ryzen 7 9700X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Однак Ryzen Z1 оптимізований для портативних пристроїв і може бути кращим вибором для консолей.

Чи підходить Ryzen Z1 для робочих завдань, як-от відеомонтаж?

Ryzen Z1 поступається Ryzen 7 9700X у багатопотокових завданнях (наприклад, Clang compilation: 59.6 vs 140.9 Klines/sec). Для серйозної роботи краще обрати Ryzen 7 9700X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen Z1 споживає менше енергії, що робить його ідеальним для портативних пристроїв з обмеженим охолодженням.

Чи можна використовувати Ryzen 7 9700X у портативному пристрої?

Ryzen 7 9700X розрахований на настільні ПК з активним охолодженням. Він не підходить для портативних консолей через вище енергоспоживання та тепловиділення.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 9700X має вищий бал інтегрованої графіки (51 vs 34), що забезпечує кращу продуктивність у базових іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.