Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 Pro 5850U vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 Pro 5850U та AMD Ryzen Z1 Extreme — два потужні чипи від AMD, але створені для різних завдань. Перший дебютував у 2021 році як енергоефективний процесор для бізнес-ноутбуків, а другий, випущений у 2024 році, орієнтований на портативні ігрові консолі. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання, графічні можливості та допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen Z1 Extreme значно випереджає Ryzen 7 Pro 5850U у всіх аспектах продуктивності: одноядерні та багатоядерні тести, швидкість обробки даних, графіка. Він створений для ігор та важких завдань на ходу. Ryzen 7 Pro 5850U, своєю чергою, пропонує відмінну енергоефективність і достатню потужність для офісної роботи, веб-серфінгу та мультимедіа, що робить його ідеальним для довготривалої автономної роботи в ультрабуках.

Основні відмінності

  • Продуктивність Cinebench R23: Ryzen Z1 Extreme набирає 1689 (одноядерний) та 13955 (багатоядерний) проти 1403 та 8656 у Ryzen 7 Pro 5850U — приріст до 61% у багатопотоці.
  • Графіка та обробка зображень: Z1 Extreme обробляє 93.4 фото/с (Photo processing) і 20.6 Mpixels/с (Ray tracing), тоді як 5850U — 57 фото/с і 11.9 Mpixels/с відповідно, що вказує на потужнішу інтегровану графіку.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг (100) у цій категорії, але 5850U (2021 рік) традиційно оптимізований для низького TDP, тоді як Z1 Extreme (2024) може використовувати більше енергії для вищої продуктивності.
  • Швидкість компіляції та архівації: Z1 Extreme компілює 90.7 Klines/с (Clang) і стискає 1120 MB/с (File compression) проти 44.7 Klines/с і 708.5 MB/с у 5850U — майже вдвічі швидше.
  • Дата виходу та цільове призначення: Ryzen 7 Pro 5850U вийшов у березні 2021 року для бізнес-ноутбуків, а Ryzen Z1 Extreme — у квітні 2024 року для портативних ігрових пристроїв, що пояснює різницю в архітектурі та пріоритетах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1403 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 8656 13955

GeekBench v6

File compression 708.5 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 44.7 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 140.1 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 215.4 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 200.3 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 31.1 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 57 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 11.9 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1958 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 7011 11223

PassMark

Integer math 69.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 35.9 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 21.5M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 13.1 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 201.7 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 743 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 13B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2986 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 16951 25097

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 16 березня 2021 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 1,9 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 9-30 Вт
Сокет FP6 FP8
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 32 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 8 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 68,3 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 12 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen Z1 Extreme значно потужніший завдяки вищій тактовій частоті та продуктивнішій інтегрованій графіці, що робить його кращим вибором для ігор на портативних консолях.

Чи варто обирати Ryzen 7 Pro 5850U для роботи?

Так, для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа його продуктивності достатньо, а висока енергоефективність забезпечує тривалу автономність ультрабуків.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 Pro 5850U споживає менше енергії в типових сценаріях, тоді як Z1 Extreme може вимагати більше для максимальної продуктивності.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціни не вказані, варто враховувати, що Ryzen Z1 Extreme новіший і зазвичай дорожчий, а Ryzen 7 Pro 5850U часто зустрічається в бюджетних бізнес-ноутбуках.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen Z1 Extreme демонструє вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23, Geekbench 6), тому він ефективніший для одночасної роботи з кількома важкими додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.