Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 Pro 6850U vs AMD Ryzen 3 3200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 Pro 6850U та AMD Ryzen 3 3200G — це два процесори різних поколінь і призначень. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, тоді як другий — доступний настільний чип із інтегрованою графікою для бюджетних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 Pro 6850U значно випереджає Ryzen 3 3200G за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 10032 проти 3317) та однопотоковими завданнями. Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних робочих станцій. Ryzen 3 3200G, своєю чергою, є бюджетним рішенням для базових настільних ПК, але поступається за всіма ключовими показниками. Якщо вам потрібна продуктивність і автономність — обирайте Ryzen 7 Pro 6850U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 Pro 6850U має втричі вищий результат у Cinebench R23 (10032 проти 3317), що забезпечує швидшу роботу в ресурсоємних завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: завдяки новішій архітектурі Ryzen 7 Pro 6850U набирає 1493 бали в Cinebench R23 проти 945 у Ryzen 3 3200G, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають високий бал (100), але Ryzen 7 Pro 6850U створений для мобільних пристроїв із низьким TDP, тоді як Ryzen 3 3200G потребує більше енергії для настільної платформи.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 Pro 6850U отримав 31 бал проти 17 у Ryzen 3 3200G, що означає кращу продуктивність у відео та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ryzen 7 Pro 6850U вийшов у 2022 році, тоді як Ryzen 3 3200G — у 2019, що пояснює технологічну перевагу новішого чипа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1493 945
Cinebench R23 (багатоядерний) 10032 3317

GeekBench v6

File compression 953.7 MB/sec 356.2 MB/sec
Clang compilation 64.7 Klines/sec 21.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.5 pages/sec 74.4 pages/sec
PDF Renderer 260 Mpixels/sec 109.6 Mpixels/sec
Text processing 203.6 pages/sec 97.9 pages/sec
Background blur 37.3 images/sec 17.1 images/sec
Photo processing 69.1 images/sec 36.7 images/sec
Ray tracing 13.2 Mpixels/sec 4.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 1109
Geekbench 6 (багатоядерний) 8517 3364

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 20.5 GOps/sec
Floating point math 43.1 GOps/sec 13.3 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 26.8M Strings/sec 10.6M Strings/sec
Data encryption 16.1 GBytes/sec 4.6 GBytes/sec
Data compression 250.6 MBytes/sec 86.8 MBytes/sec
Physics 997 Frames/sec 408 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3235 2206
Passmark CPU (багатоядерний) 20799 7129

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 20 квітня 2022 30 вересня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.7 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 16 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 36x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 45-65 Вт
Сокет FP7 AM4
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Radeon Vega 8
Частота GPU 400 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 768 512
TMUs 48 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 12 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U Сайт AMD Ryzen 3 3200G
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 7 Pro 6850U чи Ryzen 3 3200G?

Ryzen 7 Pro 6850U має вищу однопотокову продуктивність (1493 проти 945 у Cinebench R23) і кращу інтегровану графіку, тому він забезпечить плавнішу роботу в сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи підходить Ryzen 3 3200G для офісних завдань?

Так, Ryzen 3 3200G впорається з текстовими редакторами, браузером та базовими завданнями. Однак Ryzen 7 Pro 6850U буде швидшим у багатозадачності завдяки вищому багатоядерному балу (10032 проти 3317).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 7 Pro 6850U створений для мобільних пристроїв із низьким TDP, тому він споживає менше енергії в реальних умовах.

Чи можна використовувати Ryzen 7 Pro 6850U в настільному ПК?

Ryzen 7 Pro 6850U призначений для ноутбуків і має BGA-тип корпусу, тому його не можна встановити в стандартну настільну материнську плату. Ryzen 3 3200G — настільний чип із сокетом AM4.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Ryzen 7 Pro 6850U значно швидший завдяки вищій багатоядерній продуктивності (10032 проти 3317 у Cinebench R23) та кращій обробці зображень (69.1 проти 36.7 images/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.