Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 Pro 6850U vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обидва процесори належать до серії AMD Ryzen 7 6000U, створеної для тонких та легких ноутбуків. Ryzen 7 Pro 6850U вийшов у квітні 2022 року, тоді як Ryzen 7 6800U дебютував у січні того ж року. Обидві моделі мають 8 ядер і 16 потоків, однакову інтегровану графіку Radeon 680M та однакову енергоефективність. Відмінності криються в деталях — Pro-версія пропонує трохи вищу однопотокову продуктивність та додаткові функції безпеки, що робить її привабливою для бізнес-користувачів.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 Pro 6850U та Ryzen 7 6800U — дуже близькі за характеристиками процесори. Ryzen 7 Pro 6850U має незначну перевагу в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1493 проти 1488, Geekbench 6: 2044 проти 1967) та кращі результати в більшості тестів, таких як File compression (953.7 MB/s проти 773.1 MB/s) та HTML 5 Browser (184.5 pages/s проти 163.8 pages/s). Однак Ryzen 7 6800U випереджає в багатоядерному Cinebench R23 (10468 проти 10032) та Ray tracing (14.9 Mpixels/s проти 13.2 Mpixels/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність в офісних завданнях та бізнес-функції, обирайте Pro 6850U. Для загального використання з невеликою перевагою в багатопотоковості підійде Ryzen 7 6800U.

Основні відмінності

  • Ryzen 7 Pro 6850U має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2044 проти 1967 у Ryzen 7 6800U.
  • Ryzen 7 6800U демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23: 10468 проти 10032 у Pro-версії.
  • У тестах File compression Pro 6850U значно випереджає: 953.7 MB/s проти 773.1 MB/s.
  • Ryzen 7 Pro 6850U швидше обробляє HTML 5 Browser (184.5 pages/s) та Photo processing (69.1 images/s), ніж Ryzen 7 6800U (163.8 pages/s та 66.5 images/s відповідно).
  • Ryzen 7 6800U має перевагу в Ray tracing: 14.9 Mpixels/s проти 13.2 Mpixels/s у Pro-версії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1493 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 10032 10468

GeekBench v6

File compression 953.7 MB/sec 773.1 MB/sec
Clang compilation 64.7 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.5 pages/sec 163.8 pages/sec
PDF Renderer 260 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 203.6 pages/sec 199.8 pages/sec
Background blur 37.3 images/sec 36.8 images/sec
Photo processing 69.1 images/sec 66.5 images/sec
Ray tracing 13.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 8517 8218

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 79.4 GOps/sec
Floating point math 43.1 GOps/sec 42.9 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 26.8M Strings/sec 26.1M Strings/sec
Data encryption 16.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 250.6 MBytes/sec 245.9 MBytes/sec
Physics 997 Frames/sec 999 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3235 3209
Passmark CPU (багатоядерний) 20799 20596

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 20 квітня 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon 680M Radeon 680M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.7 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 27x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 15-28 Вт
Сокет FP7 FP7
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M AMD Radeon 680M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 12 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ноутбука: Ryzen 7 Pro 6850U чи Ryzen 7 6800U?

Ryzen 7 Pro 6850U трохи кращий для бізнес-завдань завдяки вищій одноядерній продуктивності та додатковим функціям безпеки. Ryzen 7 6800U може бути кращим для багатопотокових завдань, але різниця мінімальна.

Чи є різниця в енергоефективності між цими процесорами?

Ні, обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому час автономної роботи ноутбуків на їх основі буде практично ідентичним.

Який процесор швидше в іграх?

Обидва мають однакову інтегровану графіку Radeon 680M, тому ігрова продуктивність буде майже однаковою. Невелика перевага в одноядерній продуктивності Pro 6850U може дати +1-2 FPS в деяких іграх.

Чи варто переплачувати за Ryzen 7 Pro 6850U?

Якщо вам потрібні корпоративні функції безпеки та трохи вища продуктивність в офісних завданнях — так. Для звичайного користувача різниця несуттєва, і Ryzen 7 6800U буде оптимальним вибором.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Ryzen 7 6800U має невелику перевагу в багатоядерних тестах, тому може бути трохи швидшим у рендерингу відео. Однак різниця в реальних завданнях буде майже непомітною.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.