Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 7 Pro 6850U vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 7 Pro 6850U та AMD Ryzen 9 3900XT — два абсолютно різних процесори, які створені для різних сценаріїв використання. Перший — енергоефективний мобільний чип для ультрабуків, що вийшов у 2022 році, другий — потужний настільний CPU для ентузіастів, випущений у 2020-му. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та допоможемо визначитися з вибором залежно від ваших потреб.

Короткий висновок. Якщо вам потрібен мобільний процесор для роботи в дорозі з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, обирайте AMD Ryzen 7 Pro 6850U. Він демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 та Cinebench R23, а також має кращі показники в обробці тексту. Натомість AMD Ryzen 9 3900XT — це бестіарій для багатопотокових завдань: він значно випереджає суперника в Clang compilation, PDF Renderer та багатоядерних тестах Passmark. Для ігор і робочих станцій 3900XT буде кращим вибором, тоді як 6850U — ідеальний для ноутбуків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 3900XT набирає 18404 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 10032 у 6850U, що робить його в 1.8 рази швидшим для складних обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 Pro 6850U випереджає 3900XT у Geekbench 6 (одноядерний) — 2044 проти 1680, що дає перевагу в повсякденних завданнях та іграх, чутливих до частоти ядра.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але 6850U створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії (15-28 Вт TDP), ніж 3900XT (105 Вт TDP).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 Pro 6850U має вбудовану графіку RDNA 2, що дозволяє грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти, тоді як 3900XT потребує окремого GPU.
  • Компіляція та рендеринг: У Clang compilation 3900XT показує 111.3 Klines/sec проти 64.7 Klines/sec у 6850U, а в PDF Renderer — 335.3 Mpixels/sec проти 260 Mpixels/sec, що робить його кращим для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1493 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 10032 18404

GeekBench v6

File compression 953.7 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 64.7 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.5 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 260 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 203.6 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 37.3 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 69.1 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 13.2 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 8517 10907

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 43.1 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 26.8M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 16.1 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 250.6 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 997 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3235 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 20799 32670

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 20 квітня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3+ (Rembrandt) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon 680M Немає

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 38x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-28 Вт 105 Вт
Сокет FP7 AM4
Критична температура 95°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 680M Немає даних
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 3,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 7 Pro 6850U чи Ryzen 9 3900XT?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність, тому Ryzen 7 Pro 6850U має невелику перевагу (вищі бали в Geekbench 6 одноядерний). Однак 3900XT має більше ядер, що може допомогти в іграх, оптимізованих під багатопотоковість. Також 6850U має інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з відео. Він все ще конкурентоспроможний, але враховуйте, що це настільний процесор з високим енергоспоживанням і без вбудованої графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ryzen 7 Pro 6850U споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з 3900XT (105 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків і тривалої роботи від батареї.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, це порівняння показує різницю в архітектурі та призначенні. 6850U орієнтований на мобільність і енергоефективність, тоді як 3900XT — на максимальну продуктивність у стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших завдань.

Який процесор краще для роботи з текстом і офісними завданнями?

Ryzen 7 Pro 6850U показує вищу швидкість обробки тексту — 203.6 pages/sec проти 143.6 pages/sec у 3900XT. Для офісних завдань він буде більш ніж достатнім, до того ж споживає менше енергії.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.