Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 3950X vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 3950X та AMD Ryzen 9 7900 — це два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь. 3950X вийшов у 2019 році на архітектурі Zen 2, тоді як 7900 представляє новішу серію Ryzen 7000 на Zen 4 (2023 рік). Обидва мають 12 ядер і 24 потоки, але відрізняються частотами, кешем, енергоспоживанням та підтримкою пам'яті. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 є більш сучасним і продуктивним рішенням, особливо в однопотокових завданнях та іграх, завдяки вищим частотам і новішій архітектурі. Він значно випереджає 3950X у тестах Geekbench 6 (одноядерний: 2947 проти 1782) та Cinebench R23 (одноядерний: 1959 проти 1293). Багатопотокова продуктивність також краща у 7900 (Cinebench R23: 24444 проти 22876), хоча різниця менш помітна. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх та роботі з додатками, що використовують одне ядро, обирайте Ryzen 9 7900. Для бюджетних збірок або апгрейду платформи AM4 3950X все ще залишається гідним вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 має значно вищі показники (77 балів проти 49), що робить його кращим для ігор та програм, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: 7900 також випереджає 3950X (41 бал проти 32), що підтверджується тестами Cinebench R23 (24444 проти 22876) та Geekbench 6 (17401 проти 11367).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий бал (100), але 7900 використовує новіший техпроцес 5 нм, що забезпечує кращу ефективність при вищих навантаженнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 отримав вбудоване графічне ядро RDNA 2 (62 бали), тоді як 3950X не має інтегрованої графіки (48 балів), що важливо для збірок без дискретної відеокарти.
  • Платформа та пам'ять: 7900 підтримує DDR5 та PCIe 5.0, тоді як 3950X працює з DDR4 та PCIe 4.0, що впливає на швидкість роботи з сучасними компонентами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1293 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 22876 24444

GeekBench v6

File compression 869 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 137.6 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.1 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 335.9 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 145.8 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 41.9 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 73.3 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 30.4 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1782 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 11367 17401

PassMark

Integer math 133.5 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 78 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 181M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 63.7M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 38 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 588.3 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1637 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 36.7B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2705 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 38748 48844

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 25 листопада 2019 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 32 24
Частота 3.5 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 65 Вт
Сокет AM4 AM5
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт
Критична температура Немає даних 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 3950X Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 9 3950X чи Ryzen 9 7900?

Ryzen 9 7900 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2947 проти 1782) та новішій архітектурі Zen 4. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх.

Чи варто купувати Ryzen 9 3950X у 2024 році?

Так, якщо у вас вже є платформа AM4 і ви шукаєте бюджетний 12-ядерний процесор для багатопотокових завдань. Однак для нових збірок краще обрати Ryzen 9 7900 через підтримку DDR5 та PCIe 5.0.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7900 має вбудоване графічне ядро RDNA 2 з балом 62, тоді як 3950X не має інтегрованої графіки (бал 48). 7900 дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань.

Яка різниця в енергоспоживанні між 3950X та 7900?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але 7900 виготовлений за техпроцесом 5 нм, що забезпечує кращу ефективність при високих навантаженнях. TDP 3950X становить 105 Вт, а 7900 — 65 Вт.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Ryzen 9 7900 демонструє вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 24444 проти 22876), що робить його кращим вибором для відеомонтажу та 3D-рендерингу. Однак 3950X все ще здатний впоратися з більшістю завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.