Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 3950X vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 3950X та AMD Ryzen 9 7900X3D — це два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь. 3950X вийшов у 2019 році на архітектурі Zen 2, тоді як 7900X3D (2023) побудований на Zen 4 з додатковою 3D V-Cache. Обидва мають 16 ядер, але новіша модель пропонує значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також кращу енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D значно перевершує Ryzen 9 3950X за всіма показниками продуктивності завдяки новішій архітектурі Zen 4 і технології 3D V-Cache. Він демонструє вищі результати в однопотокових (Cinebench R23: 2041 проти 1293) та багатопотокових тестах (Cinebench R23: 27817 проти 22876), а також кращу енергоефективність. Якщо ви збираєте новий ПК для ігор або робочих станцій, 7900X3D є більш сучасним і продуктивним вибором. Однак 3950X все ще може бути актуальним для бюджетних збірок на платформі AM4.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Ryzen 9 3950X базується на Zen 2 (Socket AM4), тоді як Ryzen 9 7900X3D використовує Zen 4 (Socket AM5) з підтримкою DDR5 та PCIe 5.0.
  • Технологія 3D V-Cache: 7900X3D має додатковий кеш-пам'ять третього рівня, що значно підвищує продуктивність в іграх та завданнях з високим навантаженням на пам'ять.
  • Однопотокова продуктивність: 7900X3D випереджає 3950X на ~58% в Cinebench R23 (2041 проти 1293) та на ~70% в Geekbench 6 (3024 проти 1782).
  • Багатопотокова продуктивність: 7900X3D на ~22% швидший у Cinebench R23 (27817 проти 22876) та на ~61% у Geekbench 6 (18277 проти 11367).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але 7900X3D досягає вищої продуктивності при аналогічному або нижчому енергоспоживанні завдяки техпроцесу 5 нм.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1293 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 22876 27817

GeekBench v6

File compression 869 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 137.6 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.1 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 335.9 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 145.8 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 41.9 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 73.3 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 30.4 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1782 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 11367 18277

PassMark

Integer math 133.5 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 78 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 181M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 63.7M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 38 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 588.3 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 1637 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 36.7B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2705 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 38748 50404

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 25 листопада 2019 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 32 24
Частота 3.5 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 44x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Кількість транзисторів 3,8 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 120 Вт
Сокет AM4 AM5
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт
Критична температура Немає даних 89°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 3950X Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 3950X чи 7900X3D?

Ryzen 9 7900X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який зменшує затримки доступу до пам'яті. Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор, особливо в роздільній здатності 1080p та 1440p.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 9 3950X на Ryzen 9 7900X3D?

Так, якщо ви потребуєте максимальної продуктивності в іграх або рендерингу. 7900X3D пропонує до 60% приросту в однопотокових завданнях і до 30% у багатопотокових. Однак оновлення вимагатиме нової материнської плати (AM5) та оперативної пам'яті DDR5.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але 7900X3D використовує техпроцес 5 нм, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж або нижчому рівні енергоспоживання. У реальних сценаріях 7900X3D споживає менше енергії на одиницю роботи.

Чи підходить Ryzen 9 3950X для робочих станцій у 2025 році?

Так, 3950X все ще може впоратися з багатьма завданнями, такими як відеомонтаж або компіляція, завдяки 16 ядрам. Однак для нових проєктів краще обрати 7900X3D, який швидший і сумісний із сучасними технологіями.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7900X3D має інтегровану графіку Radeon Graphics (на основі архітектури RDNA 2), тоді як 3950X не має вбудованого відеоядра. Це робить 7900X3D кращим вибором для систем без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.