Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 5900 vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 5900 і AMD Ryzen 9 6900HX — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь і платформ. Ryzen 9 5900, випущений у січні 2021 року, є настільним CPU для сокета AM4, тоді як Ryzen 9 6900HX (січень 2022) — це мобільний чип для потужних ноутбуків. Обидва мають 8 ядер і 16 потоків, але їхня продуктивність суттєво відрізняється: 5900 лідирує в багатопотокових завданнях, а 6900HX пропонує кращу інтегровану графіку RDNA 2. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими задачами.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 виграє в багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 багатоядерний — 20955 проти 14136 у 6900HX, а Passmark багатоядерний — 34405 проти 24781. Він також швидший у компіляції Clang (96.3 проти 80.9 Klines/sec) та архівації (1019.3 проти 984.2 MB/sec). Натомість Ryzen 9 6900HX демонструє кращі результати в обробці графіки: Background blur (34.6 проти 25.2 images/sec) і Photo processing (82.9 проти 68.5 images/sec), що робить його привабливішим для ноутбуків з акцентом на креативні завдання. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 5900, а для мобільного геймінгу та роботи з медіа — Ryzen 9 6900HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 значно випереджає 6900HX у Cinebench R23 (20955 проти 14136) та Passmark (34405 проти 24781).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 трохи швидший в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1594 проти 1565, Geekbench 6: 2163 проти 2004).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 6900HX має графіку RDNA 2, що дає перевагу в обробці зображень (82.9 проти 68.5 images/sec) та розмитті фону (34.6 проти 25.2 images/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 6900HX оптимізований для мобільних пристроїв з меншим TDP.
  • Платформа: Ryzen 9 5900 — настільний CPU (AM4), а Ryzen 9 6900HX — мобільний (BGA), тому вибір залежить від типу системи (ПК чи ноутбук).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1594 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 20955 14136

GeekBench v6

File compression 1019.3 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 96.3 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 169.6 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 311.4 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 210.9 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 25.2 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 68.5 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2163 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 10055 10271

PassMark

Integer math 130.7 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 69.8 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 216M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 44M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 26.6 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 415.6 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 1743 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 27B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3450 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 34405 24781

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Немає Radeon 680M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 24 16
Частота 3.0 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 32 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 5900 Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних AMD Radeon 680M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2400 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 3,69 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 5900 чи Ryzen 9 6900HX?

Для ігор краще підійде Ryzen 9 5900 завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1594 проти 1565 у Cinebench R23). Однак 6900HX має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним у ноутбуках без дискретної відеокарти.

Який процесор продуктивніший у багатопотокових завданнях?

AMD Ryzen 9 5900 значно продуктивніший: його багатоядерний результат Cinebench R23 (20955) на 48% вищий, ніж у 6900HX (14136). Він краще впорається з рендерингом, компіляцією та архівацією.

Чи варто обирати Ryzen 9 6900HX замість Ryzen 9 5900 для ноутбука?

Так, якщо вам потрібен потужний ноутбук. Ryzen 9 6900HX створений для мобільних пристроїв і забезпечує хорошу продуктивність у графічних завданнях, хоча поступається 5900 у чистій обчислювальній потужності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 6900HX має інтегровану графіку RDNA 2, яка швидше обробляє зображення (82.9 проти 68.5 images/sec) і фон (34.6 проти 25.2 images/sec), що робить його кращим для легкого редагування фото та відео без дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 9 6900HX оптимізований для ноутбуків і споживає менше енергії (TDP 45 Вт) порівняно з настільним Ryzen 9 5900 (TDP 65 Вт).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.