Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 5900HS vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 5900HS (2021) та AMD Ryzen 9 7945HX3D (2023) — це два потужних мобільних процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь і мають суттєві відмінності. 5900HS був одним із найкращих для тонких ноутбуків, тоді як 7945HX3D із технологією 3D V-Cache орієнтований на максимальну ігрову та багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати тестів і допоможемо визначити, який процесор підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно випереджає Ryzen 9 5900HS за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 2.6 раза вищий, а одноядерний — на 33%. Завдяки 3D V-Cache він забезпечує кращу ігрову продуктивність і швидкість у важких завданнях, як-от компіляція або рендеринг. Однак 5900HS залишається енергоефективним рішенням для повсякденної роботи та менш вимогливих ігор. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте 7945HX3D, якщо важливі автономність і компактність — 5900HS.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D має на 33% вищий одноядерний показник у Cinebench R23 (1956 vs 1470) та у 2.6 раза вищий багатоядерний результат (33538 vs 12745).
  • Технологія: 7945HX3D оснащений 3D V-Cache, що покращує ігрову продуктивність і швидкість обробки даних, тоді як 5900HS такої технології не має.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але 5900HS споживає менше енергії (35 Вт TDP проти 55 Вт у 7945HX3D), що робить його кращим для тонких ноутбуків.
  • Багатозадачність: У Geekbench 6 багатоядерний результат 7945HX3D (18224) більш ніж удвічі перевищує показник 5900HS (7383), що робить його ідеальним для важких робочих навантажень.
  • Інтегрована графіка: 7945HX3D має значно потужнішу вбудовану графіку (72 бали проти 31), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1470 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 12745 33538

GeekBench v6

File compression 609.2 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 61.3 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.3 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 230 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 204.8 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 26.1 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 53.2 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 18.7 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1825 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 7383 18224

PassMark

Integer math 87.8 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 47.6 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 48M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 29.6M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 18.1 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 285.1 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 766 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 19.2B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3162 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 21660 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 січня 2021 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 3.0 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 55-75 Вт
Сокет FP6 FL1
Критична температура 105°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 8 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 8 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 5900HS Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 12 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 9 5900HS чи Ryzen 9 7945HX3D?

Ryzen 9 7945HX3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який зменшує затримки доступу до пам'яті. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, особливо у важких сценах.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7945HX3D порівняно з 5900HS?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією коду або граєте у вимогливі ігри. 7945HX3D пропонує до 2.6 раза вищу багатопотокову продуктивність, що виправдовує вищу ціну.

Який процесор енергоефективніший: 5900HS чи 7945HX3D?

Обидва мають високу енергоефективність (100 балів), але 5900HS споживає менше енергії (35 Вт TDP), що робить його кращим для автономної роботи в тонких ноутбуках.

Чи підходить Ryzen 9 5900HS для сучасних ігор у 2024 році?

Так, 5900HS все ще справляється з більшістю ігор на середніх-високих налаштуваннях, але у важких проектах може поступатися 7945HX3D через відсутність 3D V-Cache.

Який процесор кращий для роботи з відеомонтажем?

Ryzen 9 7945HX3D значно швидший завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 33538 vs 12745), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.