Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 5900X vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 5900X та AMD Ryzen 9 8945HS — це два потужні процесори від AMD, що належать до різних поколінь і цільових сегментів. 5900X вийшов у 2020 році як флагманський десктопний CPU для настільних ПК, тоді як 8945HS — це мобільний чип 2023 року для ноутбуків. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 61 бал, але демонструють різні сильні сторони: 5900X лідирує в багатоядерних завданнях, а 8945HS — у одноядерній продуктивності та енергоефективності.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900X краще підходить для стаціонарних робочих станцій, де важлива максимальна багатоядерна продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 20634 проти 17079). Натомість AMD Ryzen 9 8945HS виграє в одноядерних тестах (Geekbench 6 одноядерний: 2616 проти 2263) та має вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для потужних ноутбуків. Якщо вам потрібен десктопний процесор для відеомонтажу або рендерингу — обирайте 5900X. Для мобільної системи з акцентом на швидкість одиночних завдань — 8945HS.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 5900X значно випереджає 8945HS у Cinebench R23 багатоядерному (20634 проти 17079) та Passmark багатоядерному (39115 проти 29463).
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 9 8945HS демонструє вищі результати в одноядерних тестах Geekbench 6 (2616 проти 2263) та Cinebench R23 (1805 проти 1568).
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник 100 балів, але 8945HS як мобільний чип споживає менше енергії при вищій одноядерній швидкості.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900X має трохи вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 42), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: 5900X (2020, десктоп) проти 8945HS (2023, мобільний) — новіший чип має архітектурні переваги в одноядерних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1568 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 20634 17079

GeekBench v6

File compression 1170 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 126 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 217.8 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 362 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 232 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 38.7 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 85.1 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 31.5 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2263 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 12701 13316

PassMark

Integer math 142.3 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 77.7 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 256M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 51.8M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 31.2 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 501.3 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 2008 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 33.1B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3469 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 39115 29463

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 24 16
Частота 3.7 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 40x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,15 млрд 25 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 35-54 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 90°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 5900X Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 5900X чи Ryzen 9 8945HS?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Ryzen 9 8945HS має невелику перевагу завдяки вищим одноядерним балам Geekbench та Cinebench. Однак обидва процесори забезпечать високу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи підходить Ryzen 9 5900X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5900X чудово підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (20634 в Cinebench R23). Він швидше обробляє рендеринг та експорт відео, ніж мобільний 8945HS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, але Ryzen 9 8945HS як мобільний чип споживає менше енергії (TDP 35-54 Вт) порівняно з десктопним 5900X (TDP 105 Вт).

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різні сценарії використання: 5900X створений для стаціонарних ПК з високим енергоспоживанням, а 8945HS — для потужних ноутбуків, де важлива автономність і компактність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 5900X має трохи вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 42), але обидва процесори зазвичай використовуються з дискретними відеокартами, тому цей параметр не є вирішальним.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.