Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 5900X vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 5900X і AMD Ryzen Z1 — два представники різних світів: перший — потужний десктопний процесор для настільних ПК, другий — енергоефективний чип для портативних консолей та міні-ПК. Ryzen 9 5900X вийшов у 2020 році, тоді як Ryzen Z1 дебютував у 2023-му. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, кешем, енергоспоживанням, бенчмарками та ігровою продуктивністю.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900X значно перевершує Ryzen Z1 у багатопотокових завданнях завдяки 12 ядрам та високому багатоядерному показнику Cinebench R23 (20634 проти 9890). Однак Ryzen Z1 демонструє кращу однопотокову продуктивність (1796 проти 1568 у Cinebench R23) та вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для портативних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор на десктопі — обирайте Ryzen 9 5900X. Для компактних систем або консолей з акцентом на енергоспоживання — Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900X майже вдвічі потужніший за Ryzen Z1 у Cinebench R23 багатоядерному (20634 проти 9890) та Passmark CPU багатоядерному (39115 проти 18778).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen Z1 випереджає Ryzen 9 5900X у Cinebench R23 одноядерному (1796 проти 1568) та Passmark CPU одноядерному (3735 проти 3469), що важливо для ігор та швидких реакцій.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen Z1 створений для низького енергоспоживання, тоді як Ryzen 9 5900X потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900X має вищий бал (50 проти 34), що вказує на кращу вбудовану графіку для базових завдань без дискретної відеокарти.
  • Завдання рендерингу: Ryzen 9 5900X значно швидший у PDF Renderer (362 проти 208.1 Mpixels/sec) та Ray tracing (31.5 проти 12.9 Mpixels/sec), що робить його кращим для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1568 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 20634 9890

GeekBench v6

File compression 1170 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 126 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 217.8 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 362 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 232 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 38.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 85.1 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 31.5 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2263 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 12701 8874

PassMark

Integer math 142.3 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 77.7 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 256M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 51.8M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 31.2 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 501.3 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 2008 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 33.1B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3469 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 39115 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 25 квітня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 24 12
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,15 млрд 25 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 9-30 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 90°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 5900X Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,28 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 5900X чи Ryzen Z1?

Ryzen 9 5900X кращий для десктопних ігор завдяки вищій багатопотоковій потужності та можливості роботи з потужними відеокартами. Ryzen Z1 підходить для портативних консолей, де важлива енергоефективність.

Чи можна використовувати Ryzen Z1 для робочих завдань?

Так, Ryzen Z1 справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та легким редагуванням, але для важких обчислень або рендерингу краще обрати Ryzen 9 5900X.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності 100, але Ryzen Z1 споживає менше енергії завдяки архітектурі для портативних пристроїв, тоді як Ryzen 9 5900X потребує більше живлення.

Чи варто купувати Ryzen 9 5900X у 2024 році?

Так, це все ще потужний процесор для ігор та роботи. Він виграє в багатопотокових завданнях, але поступається новішим моделям в однопотоковій продуктивності.

Який процесор краще підходить для портативної консолі?

AMD Ryzen Z1 спеціально розроблений для портативних пристроїв, тому він ідеальний для консолей завдяки низькому енергоспоживанню та достатній продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.