Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 5950X vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 5950X та AMD Ryzen 9 7900 — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь. 5950X вийшов у 2020 році на архітектурі Zen 3, тоді як 7900 — представник серії Ryzen 7000 (Zen 4) 2023 року. Обидва мають по 12 ядер, але відрізняються частотами, кешем, енергоспоживанням та підтримкою сучасних технологій. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та ігрові можливості, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 випереджає 5950X у більшості сучасних тестів завдяки новішій архітектурі Zen 4. Він демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2947 проти 2276), кращу енергоефективність та швидшу роботу з файлами (1690 MB/s проти 1120 MB/s). Однак 5950X залишається сильним у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 26017 проти 24444) завдяки вищій кількості потоків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних іграх та додатках — обирайте Ryzen 9 7900. Для робочих станцій із високим навантаженням на всі ядра 5950X все ще може бути вигідним вибором.

Основні відмінності

  • Архітектура: Ryzen 9 5950X базується на Zen 3 (2020), а Ryzen 9 7900 — на новішій Zen 4 (2023), що забезпечує кращу однопотокову продуктивність та енергоефективність.
  • Однопотокова продуктивність: 7900 значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2947 проти 2276), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: 5950X має 16 ядер і 32 потоки проти 12 ядер і 24 потоків у 7900, тому він виграє в Cinebench R23 багатоядерному (26017 проти 24444).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 оснащений вбудованою графікою Radeon 610M, тоді як 5950X не має інтегрованого GPU, що може бути корисним для збірки без дискретної відеокарти.
  • Енергоспоживання: 7900 ефективніший завдяки техпроцесу 5 нм (проти 7 нм у 5950X), що забезпечує нижче тепловиділення та менші витрати електроенергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1614 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 26017 24444

GeekBench v6

File compression 1120 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 147.1 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 224.5 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 372.1 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 222.5 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 28.4 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 85 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 38.4 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2276 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 12728 17401

PassMark

Integer math 187.6 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 100.2 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 233M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 65.5M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 39.8 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 626.1 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1898 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 40.4B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3468 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 45602 48844

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 32 24
Частота 3,4 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,15 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 65 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 5950X Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 5950X чи Ryzen 9 7900?

Ryzen 9 7900 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та новішій архітектурі Zen 4. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх.

Чи варто купувати Ryzen 9 5950X у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу або відеомонтажу. Однак для ігор та повсякденних завдань краще обрати Ryzen 9 7900.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності за даними тестів, але Ryzen 9 7900 використовує менше енергії завдяки техпроцесу 5 нм.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

Ryzen 9 7900 підтримує DDR5, тоді як Ryzen 9 5950X працює лише з DDR4. Це важливо для швидкодії системи в цілому.

Який процесор краще для робочих станцій?

Ryzen 9 5950X з 16 ядрами та 32 потоками краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг або компіляція коду. Однак Ryzen 9 7900 швидший в одноядерних сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.