Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 5950X vs AMD Ryzen 9 9950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 5950X та AMD Ryzen 9 9950X — це флагманські процесори від AMD, які розділяє майже чотири роки технологічного прогресу. 5950X, випущений у 2020 році, свого часу встановив нові стандарти для 16-ядерних CPU, тоді як 9950X, що з’явився у 2024 році, пропонує значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність завдяки новій архітектурі. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9950X є однозначним переможцем у цьому порівнянні: він пропонує на 39% вищу однопотокову продуктивність (89 балів проти 61) та на 67% кращу багатопотокову (60 балів проти 36) за даними скорингу. У бенчмарках, як-от Cinebench R23, 9950X набирає 2243 одноядерних та 42103 багатоядерних балів проти 1614 та 26017 у 5950X. Однак, якщо ви маєте обмежений бюджет або використовуєте ПК для базових завдань, 5950X залишається потужним варіантом, особливо з огляду на його ідеальну енергоефективність (100 балів в обох моделей).

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: 9950X значно випереджає 5950X (89 балів проти 61), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: 9950X має 60 балів проти 36 у 5950X, що робить його майже вдвічі швидшим у відеомонтажі, 3D-рендерингу та компіляції коду.
  • Результати Geekbench 6: 9950X набирає 3418 одноядерних та 21758 багатоядерних балів, тоді як 5950X — 2276 та 12728 відповідно, демонструючи приріст у 50-70%.
  • Продуктивність у трасуванні променів: 9950X обробляє 55.7 Mpixels/sec проти 38.4 Mpixels/sec у 5950X, що дає перевагу в професійних рендер-задачах.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що свідчить про високу ефективність новішої архітектури 9950X при значно вищій продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1614 2243
Cinebench R23 (багатоядерний) 26017 42103

GeekBench v6

File compression 1120 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 147.1 Klines/sec 226 Klines/sec
HTML 5 Browser 224.5 pages/sec 391.9 pages/sec
PDF Renderer 372.1 Mpixels/sec 586.8 Mpixels/sec
Text processing 222.5 pages/sec 351.6 pages/sec
Background blur 28.4 images/sec 84.3 images/sec
Photo processing 85 images/sec 144.4 images/sec
Ray tracing 38.4 Mpixels/sec 55.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2276 3418
Geekbench 6 (багатоядерний) 12728 21758

PassMark

Integer math 187.6 GOps/sec 243 GOps/sec
Floating point math 100.2 GOps/sec 157.9 GOps/sec
Find prime numbers 233M Primes/sec 347M Primes/sec
Random string sorting 65.5M Strings/sec 94.4M Strings/sec
Data encryption 39.8 GBytes/sec 44.8 GBytes/sec
Data compression 626.1 MBytes/sec 902.2 MBytes/sec
Physics 1898 Frames/sec 3431 Frames/sec
Extended instructions 40.4B Matrices/sec 71.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3468 4734
Passmark CPU (багатоядерний) 45602 66339

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 жовтня 2020 3 червня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Vermeer) Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics

Процесор

Ядер 16 16
Потоковий 32 32
Частота 3,4 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 32 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 43x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,15 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 105 Вт 170 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 47.68 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 5950X Сайт AMD Ryzen 9 9950X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 5950X чи 9950X?

Ryzen 9 9950X краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (89 балів проти 61). У сучасних іграх це забезпечує більшу кількість кадрів, особливо при високих частотах оновлення.

Чи варто оновлюватися з 5950X на 9950X?

Якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією, оновлення виправдане: 9950X пропонує до 67% приросту багатопотокової продуктивності. Для ігор різниця менш помітна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але 9950X досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у розрахунку на задачу.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудоване графічне ядро. 9950X отримав вищу оцінку (83 бали проти 57), що дозволяє комфортніше працювати з базовими візуальними завданнями без дискретної відеокарти.

Який процесор краще для робочих станцій?

Ryzen 9 9950X є кращим вибором для робочих станцій завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (60 балів проти 36) та швидшій обробці даних у бенчмарках, як-от Clang compilation (226 Klines/sec проти 147.1).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.