Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 7845HX vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обидва процесори належать до флагманської лінійки AMD Ryzen 9 для потужних ноутбуків, але мають суттєві відмінності. Ryzen 9 7845HX вийшов на початку 2023 року, тоді як 7945HX3D з'явився в середині року та отримав фірмову технологію 3D V-Cache. Як це впливає на реальну продуктивність у роботі та іграх – розбираємося в деталях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D – це однозначно потужніший варіант, особливо в багатопотокових завданнях та іграх завдяки 3D V-Cache. Він показує вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) на 26%, а в Geekbench 6 (багатоядерний) – на 20%. Однак Ryzen 9 7845HX не відстає в одноядерній продуктивності та має кращу швидкість стиснення файлів. Якщо ваш пріоритет – максимальна продуктивність у важких задачах та іграх, обирайте 7945HX3D. Для збалансованої роботи з меншим енергоспоживанням підійде 7845HX.

Основні відмінності

  • Ryzen 9 7945HX3D має технологію 3D V-Cache, що значно підвищує продуктивність у завданнях, чутливих до об'єму кешу, зокрема в іграх.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 7945HX3D набирає 33538 балів проти 26647 у 7845HX – різниця майже 26%.
  • За багатоядерною продуктивністю Geekbench 6 7945HX3D випереджає 7845HX на 20% (18224 vs 15129).
  • У тесті Clang compilation 7945HX3D майже вдвічі швидший (198.6 Klines/sec проти 120.9 Klines/sec).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але 7845HX має нижчий показник інтегрованої графіки (58 vs 72).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1871 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 26647 33538

GeekBench v6

File compression 1810 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 120.9 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 312.5 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 392.8 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 269.8 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 64.2 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 107.2 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2927 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 15129 18224

PassMark

Integer math 158.6 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 96.4 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 330M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 62.6M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 33.5 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 555.6 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 2325 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 41.9B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3963 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 45644 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2023 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Dragon Range) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 610M Radeon 610M

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 24 32
Частота 3.0 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 13,1 млрд 17,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-75 Вт 55-75 Вт
Сокет FL1 FL1
Критична температура 100°C 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 610M Radeon 610M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 7845HX Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 9 7845HX чи 7945HX3D?

Ryzen 9 7945HX3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який збільшує кеш-пам'ять і підвищує FPS у більшості сучасних ігор, особливо в симуляторах та стратегіях.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7945HX3D?

Так, якщо ви займаєтеся відеомонтажем, 3D-моделюванням або граєте у вимогливі ігри. Для офісних завдань та базової роботи 7845HX буде достатньо.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Вони майже однакові: 7945HX3D трохи випереджає в Cinebench R23 (одноядерний) – 1956 проти 1871, але в Geekbench 6 (одноядерний) 7845HX навіть трохи попереду (2927 vs 2890).

Чи впливає 3D V-Cache на енергоспоживання?

За даними тестів, обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). 3D V-Cache не призводить до значного збільшення енергоспоживання в звичайних сценаріях.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто чекати новішу модель?

Ryzen 9 7945HX3D вийшов у серпні 2023 року, тобто на 7 місяців пізніше за 7845HX. Якщо ви обираєте зараз, 7945HX3D є більш сучасним і продуктивним рішенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.