Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 7900 vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Процесори AMD Ryzen 9 7900 та Ryzen 9 7900X належать до однієї лінійки на архітектурі Zen 4, але мають різні тактові частоти та енергоспоживання. Обидві моделі пропонують 12 ядер і 24 потоки, проте версія X орієнтована на максимальну продуктивність, тоді як звичайний 7900 робить акцент на ефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, ігровій швидкості та тепловиділенні, щоб допомогти вам обрати ідеальний CPU для збірки.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X випереджає звичайний Ryzen 9 7900 у багатопотокових завданнях завдяки вищим тактовим частотам (до 5.6 ГГц проти 5.4 ГГц). У Cinebench R23 багатоядерний результат 7900X становить 29300 балів проти 24444 у 7900 – різниця близько 20%. Водночас Ryzen 9 7900 демонструє кращу енергоефективність (100 балів у рейтингу) та нижче тепловиділення (TDP 65 Вт проти 170 Вт у X-версії). Якщо вам потрібна максимальна швидкість для рендерингу або компіляції – обирайте 7900X. Для тихих та енергоощадних систем краще підійде Ryzen 9 7900.

Основні відмінності

  • Тактова частота: Ryzen 9 7900X має вищу базову (4.7 ГГц) та максимальну (5.6 ГГц) частоту порівняно з 7900 (3.7 ГГц базова, 5.4 ГГц Boost), що забезпечує приріст у однопотокових завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат 7900X (29300) на ~20% вищий, ніж у 7900 (24444). У Geekbench 6 багатоядерний розрив менший – 18246 проти 17401.
  • Енергоспоживання та TDP: Ryzen 9 7900 має TDP 65 Вт, що робить його значно економнішим, ніж 7900X з TDP 170 Вт. Це впливає на вимоги до охолодження та загальне тепловиділення системи.
  • Інтегрована графіка: Обидва процесори мають вбудоване графічне ядро Radeon 610M, але у 7900X рейтинг інтегрованої графіки трохи вищий (65 проти 62), що може дати невелику перевагу в базових візуальних завданнях.
  • Результати бенчмарків: У Passmark CPU багатоядерний показник 7900X (51717) перевищує 7900 (48844) на ~6%. Водночас у тестах обробки тексту результати ідентичні (299.8 стор./с), що свідчить про однакову ефективність у простих офісних сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1959 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 24444 29300

GeekBench v6

File compression 1690 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 149.9 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 341.4 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 481.5 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 299.8 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 70.3 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 119.8 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 31 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2947 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 17401 18246

PassMark

Integer math 167.1 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 99.3 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 381M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 68.2M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 35.3 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 586 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 3085 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 42.8B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4150 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 48844 51717

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 січня 2023 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 12 12
Потоковий 24 24
Частота 3.7 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 47x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 13,1 млрд 13,14 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 170 Вт
Макс. TDP (Boost) 142 Вт 230 Вт
Сокет AM5 AM5
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 7900 Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 7900 чи 7900X?

Обидва CPU мають однакову однопотокову продуктивність (77 балів), тому в іграх різниця буде мінімальною. Ryzen 9 7900X може дати на 2-5% більше FPS завдяки вищим частотам, але Ryzen 9 7900 споживає менше енергії та менше нагрівається.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7900X?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією коду або відеомонтажем – 7900X забезпечує до 20% приросту в багатопотокових завданнях. Для звичайного використання та ігор різниця не виправдовує вищу ціну та енергоспоживання.

Який TDP у Ryzen 9 7900 та 7900X?

Ryzen 9 7900 має TDP 65 Вт, що дозволяє використовувати компактні системи охолодження. Ryzen 9 7900X має TDP 170 Вт, тому потребує потужного кулера (наприклад, якісного повітряного або рідинного).

Чи підтримують обидва процесори пам'ять DDR5?

Так, обидві моделі працюють з оперативною пам'яттю DDR5 (до 5200 МГц) та мають сокет AM5. Вони також сумісні з материнськими платами на чипсетах B650, X670 тощо.

Який процесор обрати для збірки з акцентом на енергоефективність?

Однозначно AMD Ryzen 9 7900. Він має найвищий рейтинг енергоефективності (100 балів), низьке тепловиділення та споживає значно менше електроенергії, ніж 7900X, що робить його ідеальним для тихих ПК або серверів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.