Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 7900X vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 7900X і AMD Ryzen 9 7945HX3D — це два потужні процесори, які належать до різних платформ: перший — десктопний на сокеті AM5, другий — мобільний із технологією 3D V-Cache. Обидва мають 12 ядер і 24 потоки, але відрізняються архітектурою, частотами та призначенням. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків і сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X — це чудовий вибір для десктопної збірки, де важлива висока однопотокова продуктивність та енергоефективність. Він демонструє кращі результати в Cinebench R23 (одноядерний) та Passmark (одноядерний). Натомість AMD Ryzen 9 7945HX3D завдяки 3D V-Cache виграє в багатопотокових завданнях та іграх, маючи вищий багатоядерний бал у Cinebench R23 (33538 проти 29300). Якщо вам потрібен мобільний процесор для потужного ноутбука з акцентом на ігри та рендеринг, обирайте 7945HX3D. Для стаціонарного ПК з максимальною гнучкістю розгону — 7900X.

Основні відмінності

  • Платформа та призначення: Ryzen 9 7900X — десктопний процесор для сокета AM5, тоді як Ryzen 9 7945HX3D — мобільний CPU для потужних ноутбуків із технологією 3D V-Cache.
  • Багатопотокова продуктивність: 7945HX3D значно випереджає 7900X у Cinebench R23 (багатоядерний) — 33538 проти 29300, що свідчить про кращу роботу в ресурсомістких завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: 7900X має вищий одноядерний бал у Cinebench R23 (2016 проти 1956) та Passmark (4255 проти 4102), що робить його кращим для легких однопотокових додатків.
  • Інтегрована графіка: 7945HX3D отримав вищий бал за інтегровану графіку (72 проти 65), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: 7900X вийшов у вересні 2022 року, а 7945HX3D — у серпні 2023 року, тому новіша модель має перевагу в оптимізації для сучасних ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2016 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 29300 33538

GeekBench v6

File compression 1810 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 175.1 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.8 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 535.6 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 299.8 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 52.2 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 121.8 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 39.1 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 18246 18224

PassMark

Integer math 171 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 104.8 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 388M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 74.2M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 37.6 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 637.2 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 3087 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 48B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4255 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 51717 57797

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 29 вересня 2022 22 серпня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 610M

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 24 32
Частота 4,7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 47x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 13,14 млрд 17,8 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 170 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 230 Вт Немає даних
Сокет AM5 FL1
Критична температура 95°C 89°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 610M
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 128
TMUs 8 8
ROPs 4 4
Обчислювальні блоки 2 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 7900X Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7945HX3D завдяки 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність, особливо в сценах із великим навантаженням на кеш. Однак 7900X також демонструє чудові результати в іграх, які залежать від однопотокової швидкості.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різні платформи: 7900X призначений для стаціонарних ПК, а 7945HX3D — для ноутбуків. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи можливості апгрейду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але 7900X у десктопному сегменті може споживати більше енергії під навантаженням. 7945HX3D оптимізований для мобільних пристроїв із обмеженим охолодженням.

Який CPU кращий для рендерингу та відеомонтажу?

Ryzen 9 7945HX3D виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому балу Cinebench R23 (багатоядерний) і Clang compilation. Він краще впорається з рендерингом та компіляцією.

Чи варто вибирати 7900X для розгону?

Так, 7900X як десктопний процесор підтримує розгін через множник і має краще охолодження в стаціонарних системах. 7945HX3D у ноутбуках зазвичай має обмежені можливості розгону.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.