Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 7900X vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 7900X та AMD Ryzen Z1 — два процесори від одного виробника, але з абсолютно різними цілями. Ryzen 9 7900X — це флагманський десктопний CPU для настільних ПК, випущений у 2022 році, тоді як Ryzen Z1 — мобільний чип для портативних ігрових пристроїв, представлений у 2023 році. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках та визначимо, який з них підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно перевершує Ryzen Z1 у всіх аспектах продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 майже втричі вищий (29300 проти 9890), а Geekbench 6 — удвічі (18246 проти 8874). Ryzen 9 7900X — ідеальний вибір для потужних робочих станцій, відеомонтажу та ігор на високих налаштуваннях. Натомість Ryzen Z1 створений для компактних портативних консолей, де важливі енергоефективність і достатня продуктивність для сучасних ігор у роздільній здатності 720p-1080p. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 7900X. Якщо ж ви шукаєте процесор для портативного ігрового девайса — Ryzen Z1 стане оптимальним рішенням.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7900X набирає 29300 балів у Cinebench R23, тоді як Ryzen Z1 — лише 9890, що робить 7900X майже втричі потужнішим у багатопотокових завданнях.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат 7900X становить 2873, у Z1 — 2290, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X має кращу інтегровану графіку (оцінка 65 проти 34), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen Z1 споживає значно менше енергії, що критично для портативних пристроїв.
  • Призначення: Ryzen 9 7900X — десктопний CPU для ПК, а Ryzen Z1 — мобільний чип для портативних консолей, що визначає їхні конструктивні особливості та сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2016 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 29300 9890

GeekBench v6

File compression 1810 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 175.1 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.8 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 535.6 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 299.8 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 52.2 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 121.8 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 39.1 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2873 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 18246 8874

PassMark

Integer math 171 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 104.8 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 388M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 74.2M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 37.6 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 637.2 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 3087 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 48B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4255 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 51717 18778

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 29 вересня 2022 25 квітня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 740M

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 24 12
Частота 4,7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,6 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 47x 32x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 13,14 млрд 25 млрд
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 170 Вт 9-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 230 Вт Немає даних
Сокет AM5 FP7
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon 740M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 128 256
TMUs 8 16
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 2 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 7900X Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7900X забезпечує значно вищу продуктивність в іграх завдяки потужнішим ядрам і вищим частотам. Однак Ryzen Z1 оптимізований для портативних консолей і також здатен запускати сучасні ігри, хоч і на нижчих налаштуваннях.

Чи можна використовувати Ryzen Z1 у звичайному настільному ПК?

Ні, Ryzen Z1 призначений для мобільних пристроїв і має специфічний сокет та споживання, тому встановити його в десктопну материнську плату неможливо.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва отримали однакову оцінку енергоефективності (100), але Ryzen Z1 споживає значно менше енергії (близько 15-30 Вт), що робить його ідеальним для портативних пристроїв.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 9 7900X значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний майже втричі вищий, тому він набагато краще підходить для професійної роботи з відео та 3D-рендерингу.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7900X замість Ryzen Z1?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або ігор на стаціонарному ПК — так. Якщо ж ви шукаєте процесор для портативної консолі, Ryzen Z1 буде більш доцільним вибором через компактність і низьке енергоспоживання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.