Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 9 7950X vs AMD Ryzen 9 9900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 9 7950X та AMD Ryzen 9 9900X — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь: перший вийшов у 2022 році на архітектурі Zen 4, другий — у 2024 році на Zen 5. Обидва мають 16 ядер і 32 потоки, але відрізняються частотами, енергоспоживанням та результатами в бенчмарках. Розглянемо, який з них краще підходить для ігор, рендерингу та щоденних завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (36742 проти 33042) та Geekbench 6 (21401 проти 19543), що робить його кращим вибором для відеомонтажу, компіляції та рендерингу. Натомість Ryzen 9 9900X демонструє вищу однопотокову продуктивність (2232 проти 2009 у Cinebench R23) і трохи кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів), що важливо для ігор та швидких обчислень. Обидва процесори мають однаковий загальний рейтинг (78 проти 77), тому вибір залежить від пріоритетів: багатозадачність чи максимальна швидкість на ядро.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: 7950X значно випереджає 9900X у Cinebench R23 (36742 проти 33042) та Geekbench 6 (21401 проти 19543), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: 9900X має вищі результати в одноядерних тестах (2232 проти 2009 у Cinebench R23), що дає перевагу в іграх та швидких обчисленнях.
  • Швидкість роботи з файлами: 7950X стискає дані зі швидкістю 1960 MB/sec, тоді як 9900X — лише 1510 MB/sec, що важливо для архівування.
  • Обробка тексту: 9900X обробляє 350.5 сторінок/сек проти 304.8 у 7950X, що робить його ефективнішим у текстових завданнях.
  • Енергоефективність: обидва мають максимальний бал 100, але 9900X (2024 рік) може бути трохи економнішим завдяки новішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2009 2232
Cinebench R23 (багатоядерний) 36742 33042

GeekBench v6

File compression 1960 MB/sec 1510 MB/sec
Clang compilation 211.3 Klines/sec 191.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 414.2 pages/sec 361.8 pages/sec
PDF Renderer 540.6 Mpixels/sec 534 Mpixels/sec
Text processing 304.8 pages/sec 350.5 pages/sec
Background blur 78.9 images/sec 82.7 images/sec
Photo processing 148.7 images/sec 118.4 images/sec
Ray tracing 46.1 Mpixels/sec 45.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3068 3340
Geekbench 6 (багатоядерний) 21401 19543

PassMark

Integer math 227.2 GOps/sec 182.5 GOps/sec
Floating point math 138.6 GOps/sec 119.9 GOps/sec
Find prime numbers 343M Primes/sec 421M Primes/sec
Random string sorting 98.2M Strings/sec 72.6M Strings/sec
Data encryption 49.6 GBytes/sec 33.9 GBytes/sec
Data compression 839.1 MBytes/sec 685.1 MBytes/sec
Physics 3114 Frames/sec 3468 Frames/sec
Extended instructions 62.3B Matrices/sec 54.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4276 4688
Passmark CPU (багатоядерний) 62709 54877

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 29 серпня 2022 3 червня 2024
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Raphael) Zen 5 (Granite Ridge)
Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 16 12
Потоковий 32 24
Частота 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,7 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 32 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 45x 44x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 13,1 млрд Немає даних
Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 170 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 230 Вт Немає даних
Сокет AM5 AM5
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Graphics (Ryzen 7000) Radeon Graphics
Частота GPU 400 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 2 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,56 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 73.4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 9 7950X Сайт AMD Ryzen 9 9900X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 9 7950X чи 9900X?

Для ігор краще підходить Ryzen 9 9900X завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2232 проти 2009 у Cinebench R23), що забезпечує більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 9 7950X на Ryzen 9 9900X?

Оновлення має сенс лише якщо вам критично важлива однопотокова швидкість або ви хочете новішу архітектуру Zen 5. Для багатозадачності 7950X залишається сильнішим.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

Ryzen 9 7950X краще підходить для рендерингу завдяки вищим багатоядерним показникам (36742 проти 33042 у Cinebench R23), що прискорює обробку відео та 3D-сцен.

Чи відрізняється енергоспоживання між 7950X та 9900X?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але 9900X, випущений у 2024 році, може споживати трохи менше енергії завдяки оптимізаціям архітектури Zen 5.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7950X має вищий бал інтегрованої графіки (78 проти 70), тому він краще впорається з базовими графічними завданнями без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.