Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 та AMD Ryzen 5 7540U — два сучасні мобільні процесори від AMD, орієнтовані на ноутбуки середнього та високого рівня. Перший вийшов у жовтні 2024 року, другий — у травні 2023-го. Обидва мають відмінну енергоефективність, але відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків і сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 7 Pro 360 випереджає Ryzen 5 7540U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 17029 проти 9892) та однопотоковими тестами (Geekbench 6 одноядерний: 2700 проти 2405). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, PDF та трасуванні променів. Водночас обидва процесори мають однаково високу енергоефективність. Ryzen 5 7540U може бути достатнім для базових завдань, але для складних робочих навантажень і творчості Ryzen AI 7 Pro 360 є більш потужним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen AI 7 Pro 360 має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (17029 проти 9892), що робить його значно швидшим у рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: У Geekbench 6 одноядерний тест новіший процесор набирає 2700 балів проти 2405, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen AI 7 Pro 360 отримує 39 балів за графіку проти 33 у Ryzen 5 7540U, що забезпечує кращу продуктивність у трасуванні променів (18.1 проти 13.3 Mpixels/сек).
  • Обробка контенту: У тесті Photo processing Ryzen AI 7 Pro 360 обробляє 113.8 зображень/сек проти 72.2, що вдвічі швидше — важливо для фоторедакторів.
  • Дата виходу: Ryzen AI 7 Pro 360 вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Ryzen 5 7540U — у травні 2023, тому перший має новішу архітектуру та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 17029 9892

GeekBench v6

File compression 1010 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 65.3 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.4 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 340.3 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 289 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 50.3 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 113.8 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 18.1 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2700 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 11419 8822

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 4126 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 24659 18685
Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 66M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 211.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 975 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.5B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 жовтня 2024 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 880M Radeon 740M

Процесор

Ядер 3 6
Потоковий 6 12
Частота 2.0 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 5 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 15-30 Вт
Сокет FP8 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 880M Radeon 740M
Частота GPU 800 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 12 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,45 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 256 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360 Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen AI 7 Pro 360 чи Ryzen 5 7540U?

Ryzen AI 7 Pro 360 має вищий бал за інтегровану графіку (39 проти 33) і кращу однопотокову продуктивність, тому він забезпечить більш плавний геймплей у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто вибирати Ryzen 5 7540U для офісних завдань?

Так, Ryzen 5 7540U достатньо потужний для роботи з документами, браузером та відеодзвінками. Його енергоефективність така ж висока, як у конкурента, що забезпечує тривалу автономність.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 значно швидший: у тесті Photo processing він обробляє 113.8 зображень/сек проти 72.2, а в PDF Renderer — 340.3 Mpixels/сек проти 215.5.

Чи є різниця в енергоефективності між цими процесорами?

Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, тому споживання енергії та тепловиділення практично однакові. Вибір залежить від продуктивності.

Який процесор краще для компіляції коду та роботи з великими даними?

Ryzen AI 7 Pro 360 демонструє вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 17029 проти 9892) і швидшу компіляцію Clang (65.3 проти 63.6 Klines/сек), тому він краще підходить для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.