Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 та AMD Ryzen 9 7900X — це два потужні процесори від AMD, які орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у 2024 році та пропонує сучасну архітектуру з акцентом на енергоефективність, тоді як другий, випущений у 2022-му, є флагманським рішенням для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно випереджає Ryzen AI 7 Pro 360 у багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 (багатоядерний) — 29300 проти 17029, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 18246 проти 11419. Він також демонструє кращі результати в однопотокових тестах та обробці графіки, що робить його ідеальним для ресурсомістких завдань, як-от відеомонтаж або 3D-моделювання. Однак Ryzen AI 7 Pro 360 вирізняється вищою енергоефективністю (100 балів в обох) та новішою архітектурою, що може бути важливим для ноутбуків або компактних систем. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте 7900X, а для мобільних рішень з акцентом на автономність — AI 7 Pro 360.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 29300 проти 17029 у AI 7 Pro 360.
  • Однопотокова продуктивність: 7900X випереджає в Geekbench 6 (одноядерний) — 2873 проти 2700, що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X отримав 65 балів проти 39 у AI 7 Pro 360, що робить його кращим для роботи без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але AI 7 Pro 360 створений для мобільних пристроїв, тому його TDP значно нижчий, що забезпечує довшу автономність.
  • Дата виходу: Ryzen AI 7 Pro 360 (жовтень 2024) новіший за 7900X (вересень 2022), що означає підтримку новітніх технологій та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 17029 29300

GeekBench v6

File compression 1010 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 65.3 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.4 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 340.3 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 289 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 50.3 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 113.8 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 18.1 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2700 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 11419 18246

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 4126 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 24659 51717
Integer math Немає даних 171 GOps/sec
Floating point math Немає даних 104.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 388M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 74.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 37.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 637.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 3087 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 48B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 жовтня 2024 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 880M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 3 12
Потоковий 6 24
Частота 2.0 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 5 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 47x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 170 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 880M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,45 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360 Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 7 Pro 360 чи Ryzen 9 7900X?

Ryzen 9 7900X кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2873 проти 2700) та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор рекомендується використовувати дискретну відеокарту.

Чи підходить Ryzen AI 7 Pro 360 для робочих станцій?

Так, але з обмеженнями. Він добре справляється з офісними завданнями та легким контентом, але для важких обчислень (рендеринг, компіляція) краще обрати Ryzen 9 7900X через його вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Ryzen AI 7 Pro 360 створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом роботи.

Чи варто купувати Ryzen 9 7900X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій або ігор. Він залишається конкурентоспроможним завдяки високим показникам у бенчмарках, хоча новіші моделі можуть бути енергоефективнішими.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Ryzen 9 7900X значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 29300 проти 17029), тому він краще справляється з рендерингом відео та обробкою великих файлів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.