Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 7 Pro 360 (2024) та AMD Ryzen 9 7950X (2022) — два абсолютно різні процесори від одного виробника. Перший орієнтований на енергоефективні ноутбуки з вбудованим ШІ-прискорювачем, другий — флагманський десктопний CPU для максимальної продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів і сценарії, для яких кожен з них підходить найкраще.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X значно випереджає Ryzen AI 7 Pro 360 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 36742 проти 17029) та однопотоковій продуктивності. Він ідеальний для відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор. Натомість Ryzen AI 7 Pro 360 пропонує вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але це в контексті своїх класів) і новітні технології ШІ, що робить його чудовим вибором для мобільних робочих станцій, де важливі автономність та компактність. Вибір залежить від ваших потреб: максимальна потужність чи мобільність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X має понад удвічі вищий результат у Cinebench R23 (36742 проти 17029) завдяки 16 ядрам та 32 потокам проти 8 ядер та 16 потоків у Ryzen AI 7 Pro 360.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 7950X також швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3068 проти 2700), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Ryzen AI 7 Pro 360 спроектований для ноутбуків з низьким TDP, тоді як Ryzen 9 7950X потребує потужної системи охолодження та блоку живлення.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X має кращу вбудовану графіку (78 балів проти 39), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Спеціалізація: Ryzen AI 7 Pro 360 оснащений нейронним процесором (NPU) для прискорення завдань ШІ, тоді як Ryzen 9 7950X — суто обчислювальна потужність для важких робочих навантажень.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 17029 36742

GeekBench v6

File compression 1010 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 65.3 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.4 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 340.3 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 289 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 50.3 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 113.8 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 18.1 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2700 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 11419 21401

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 4126 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 24659 62709
Integer math Немає даних 227.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 138.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 343M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 98.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 49.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 839.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3114 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 62.3B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 жовтня 2024 29 серпня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 880M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 3 16
Потоковий 6 32
Частота 2.0 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 5 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 170 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 880M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,45 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-8000
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 7 Pro 360 Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7950X забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3068 проти 2700), що важливо для ігор. Однак Ryzen AI 7 Pro 360 також здатний запускати сучасні ігри, але з меншою частотою кадрів.

Чи варто вибирати Ryzen AI 7 Pro 360 для роботи з відео?

Для професійного відеомонтажу та рендерингу Ryzen 9 7950X значно потужніший (Cinebench R23 багатоядерний: 36742 проти 17029). Ryzen AI 7 Pro 360 підійде для легкого монтажу на ноутбуці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність у своїх категоріях, але Ryzen AI 7 Pro 360 споживає набагато менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи підтримують ці процесори технології ШІ?

Так, Ryzen AI 7 Pro 360 має вбудований NPU для прискорення ШІ-завдань, тоді як Ryzen 9 7950X покладається лише на обчислювальні ядра, тому він менш ефективний у таких сценаріях.

Який процесор краще для роботи з архівацією та компіляцією?

Ryzen 9 7950X значно швидший: файлова компресія 1960 MB/sec проти 1010 MB/sec, а компіляція Clang — 211.3 Klines/sec проти 65.3 Klines/sec. Для важких обчислень він поза конкуренцією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.