Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 365 vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 365 та AMD Ryzen 5 2600 — це два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Ryzen AI 9 365, випущений у 2024 році, орієнтований на сучасні завдання з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 2600, що вийшов у 2018 році, є перевіреним рішенням для бюджетних збірок. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у різних сценаріях.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 365 значно випереджає Ryzen 5 2600 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 111% (Cinebench R23: 1908 проти 1012), багатопотокова — на 169% (19047 проти 7089). У Geekbench 6 перевага становить 142% в одноядерному та 148% в багатоядерному тестах. Ryzen AI 9 365 також демонструє кращу швидкість у компресії файлів, компіляції та обробці зображень. Однак Ryzen 5 2600 може бути цікавим для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні на вторинному ринку, хоча його продуктивність суттєво поступається.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen AI 9 365 має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3885 проти 2245), що забезпечує кращу швидкодію в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen AI 9 365 більш ніж удвічі вища (Passmark багатоядерний: 29225 проти 13191), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Ryzen AI 9 365 значно швидше обробляє графіку: фотообробка (127.7 проти 48 images/sec) та трасування променів (21.2 проти 8.95 Mpixels/sec).
  • Інтегрована графіка в Ryzen AI 9 365 оцінюється вдвічі вище (42 проти 20 балів), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 5 2600 вийшов на 6 років раніше (2018 проти 2024), тому має застарілу архітектуру та нижчу енергоефективність, хоча обидва мають однаковий показник енергоефективності за даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 19047 7089

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 91.5 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 289.5 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 395.2 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 292.3 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 54.4 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 127.7 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2816 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 13016 5239

PassMark

Integer math 103.7 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 63.3 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 116M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 37.7M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 17.9 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 342.6 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 1686 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 24.5B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3885 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 29225 13191

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Немає даних
Інтегрована графіка Radeon 880M Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.0 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 65 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 880M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 12 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,45 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR4-2933
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 365 Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 365 чи Ryzen 5 2600?

Ryzen AI 9 365 значно потужніший в одноядерних тестах (на 111% у Cinebench R23), що критично для ігор. Він також має кращу інтегровану графіку. Ryzen 5 2600 може бути варіантом для бюджетних збірок, але його продуктивність значно нижча.

Чи варто міняти Ryzen 5 2600 на Ryzen AI 9 365?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у робочих завданнях та іграх. Ryzen AI 9 365 забезпечує приріст у багатопотокових тестах на 169%, що суттєво прискорить рендеринг, компіляцію та інші ресурсомісткі завдання.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen AI 9 365 використовує сучаснішу архітектуру, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підходить Ryzen AI 9 365 для професійної роботи?

Так, він показує високі результати в компіляції (91.5 Klines/sec проти 39.8), обробці PDF (395.2 проти 160.4 Mpixels/sec) та фото (127.7 проти 48 images/sec), що робить його хорошим вибором для професійних завдань.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen AI 9 365 має вдвічі вищий показник інтегрованої графіки (42 проти 20 балів), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти. Ryzen 5 2600 не має вбудованої графіки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.