Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 365 vs AMD Ryzen 5 7645HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

На ринку мобільних процесорів AMD пропонує два цікавих варіанти: новий Ryzen AI 9 365 (2024) та перевірений Ryzen 5 7645HX (2023). Обидва чипи належать до різних поколінь і мають відмінну архітектуру. Ryzen AI 9 365 робить ставку на штучний інтелект та енергоефективність, тоді як Ryzen 5 7645HX орієнтований на високу тактову частоту. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 365 випереджає Ryzen 5 7645HX за загальним рейтингом (62 проти 59) завдяки кращій багатопотоковій продуктивності та вищим результатам у Cinebench R23 (19047 проти 13985 балів). Він також демонструє помітно вищу швидкість у Geekbench 6 та обробці PDF. Однак Ryzen 5 7645HX має невелику перевагу в одноядерному Passmark та стисненні файлів. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і робота з AI — обирайте Ryzen AI 9 365. Для бюджетних ігрових ноутбуків, де важлива частота, Ryzen 5 7645HX залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen AI 9 365 на 36% швидший у Cinebench R23 (19047 vs 13985 балів) і на 9% у Geekbench 6 (13016 vs 11962).
  • Одноядерна швидкість: Ryzen AI 9 365 має невелику перевагу в Cinebench R23 (1908 vs 1809) та Geekbench 6 (2816 vs 2702), але Ryzen 5 7645HX лідирує в Passmark (3915 vs 3885).
  • Інтегрована графіка: Ryzen AI 9 365 отримує вищий бал за інтегровану графіку (42 vs 39), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Ryzen AI 9 365 виконаний за новішим техпроцесом, що потенційно знижує тепловиділення.
  • Рік випуску: Ryzen AI 9 365 (2024) новіший за Ryzen 5 7645HX (2023) і підтримує сучасні інструкції для штучного інтелекту.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 19047 13985

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 1290 MB/sec
Clang compilation 91.5 Klines/sec 88.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 289.5 pages/sec 227.9 pages/sec
PDF Renderer 395.2 Mpixels/sec 289.8 Mpixels/sec
Text processing 292.3 pages/sec 279.4 pages/sec
Background blur 54.4 images/sec 57.5 images/sec
Photo processing 127.7 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2816 2702
Geekbench 6 (багатоядерний) 13016 11962

PassMark

Integer math 103.7 GOps/sec 76.3 GOps/sec
Floating point math 63.3 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 116M Primes/sec 183M Primes/sec
Random string sorting 37.7M Strings/sec 33.6M Strings/sec
Data encryption 17.9 GBytes/sec 18.5 GBytes/sec
Data compression 342.6 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 1686 Frames/sec 1540 Frames/sec
Extended instructions 24.5B Matrices/sec 24B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3885 3915
Passmark CPU (багатоядерний) 29225 26868

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 880M Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.0 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 45-75 Вт
Сокет FP8 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 880M Radeon 610M
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,45 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 365 Сайт AMD Ryzen 5 7645HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 365 чи Ryzen 5 7645HX?

Для ігор з дискретною відеокартою Ryzen 5 7645HX може бути кращим завдяки вищим одноядерним частотам. Однак Ryzen AI 9 365 має потужнішу інтегровану графіку, що дає перевагу в іграх без відеокарти.

Чи варто доплачувати за Ryzen AI 9 365?

Так, якщо вам потрібна багатозадачність, робота з AI та відеомонтаж. Ryzen AI 9 365 значно швидший у багатоядерних завданнях і має новішу архітектуру.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen AI 9 365 виготовлений за новішим техпроцесом, тому в реальних умовах споживає менше енергії.

Який процесор швидше стискає файли?

Ryzen 5 7645HX трохи швидший у стисненні файлів (1290 MB/s проти 1180 MB/s), що може бути важливо для архіваторів.

Чи підходять ці процесори для роботи з графікою?

Ryzen AI 9 365 краще справляється з обробкою PDF (395.2 проти 289.8 Mpixels/s) та фото (127.7 проти 87.6 images/s), тому він більш продуктивний для графічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.