Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 365 vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 365 та AMD Ryzen 7 7700 — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь та орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen AI 9 365, випущений у червні 2024 року, робить акцент на енергоефективності та вбудованій графіці, тоді як Ryzen 7 7700, що з'явився у січні 2023 року, пропонує вищу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700 випереджає Ryzen AI 9 365 у більшості синтетичних тестів: він швидший в одноядерному (Geekbench 6: 2918 проти 2816) та багатоядерному (15543 проти 13016) режимах, а також демонструє кращі результати в Passmark CPU (4063 проти 3885 одноядерний, 34624 проти 29225 багатоядерний). Однак Ryzen AI 9 365 має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але AI 9 365 споживає менше) та новішу архітектуру, що робить його привабливим для мобільних систем. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК, обирайте Ryzen 7 7700. Для ноутбуків або збірок з низьким енергоспоживанням краще підійде Ryzen AI 9 365.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7700 значно потужніший — Geekbench 6 багатоядерний 15543 проти 13016 у Ryzen AI 9 365, а Passmark багатоядерний 34624 проти 29225.
  • Компіляція та архів: Ryzen 7 7700 швидше компілює код (123.1 Klines/sec проти 91.5) та стискає файли (1630 MB/sec проти 1180), що важливо для розробників.
  • Графічні завдання: Ryzen 7 7700 краще справляється з трасуванням променів (25.5 Mpixels/sec проти 21.2) та розмиттям фону (68.9 images/sec проти 54.4).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen AI 9 365 має нижчий рівень TDP, що робить його більш економічним у мобільних пристроях.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen AI 9 365 новіший (червень 2024) і базується на архітектурі Zen 5, тоді як Ryzen 7 7700 (січень 2023) використовує Zen 4, що впливає на сумісність та енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 19047 18760

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 91.5 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 289.5 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 395.2 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 292.3 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 54.4 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 127.7 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 21.2 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2816 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 13016 15543

PassMark

Integer math 103.7 GOps/sec 111.7 GOps/sec
Floating point math 63.3 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Find prime numbers 116M Primes/sec 176M Primes/sec
Random string sorting 37.7M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 17.9 GBytes/sec 24.1 GBytes/sec
Data compression 342.6 MBytes/sec 408.4 MBytes/sec
Physics 1686 Frames/sec 1991 Frames/sec
Extended instructions 24.5B Matrices/sec 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3885 4063
Passmark CPU (багатоядерний) 29225 34624

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 880M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.0 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 6 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 65 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 880M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 12 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,45 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 365 Сайт AMD Ryzen 7 7700
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 365 чи Ryzen 7 7700?

Ryzen 7 7700 має вищу однопотокову продуктивність (наприклад, Geekbench 6 одноядерний 2918 проти 2816), що забезпечує кращу ігрову швидкодію. Однак Ryzen AI 9 365 має потужнішу інтегровану графіку (42 бали проти 47, але з урахуванням новішої архітектури), що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Ryzen AI 9 365 замість Ryzen 7 7700 для роботи з відео?

Для відеомонтажу та рендерингу Ryzen 7 7700 вигідніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 18760 проти 19047, але Geekbench 6 багатоядерний 15543 проти 13016). Ryzen AI 9 365 може бути кращим у мобільних сценаріях через енергоефективність.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen AI 9 365 має нижчий TDP завдяки новішій архітектурі Zen 5. Це робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 7 7700 потребує кращого охолодження.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

Так, обидва процесори підтримують пам'ять DDR5. Ryzen 7 7700 працює з DDR5-5200, а Ryzen AI 9 365 — з DDR5-5600, що дає невелику перевагу в пропускній здатності для новішої моделі.

Який процесор краще підходить для збірки ПК на тривалий термін?

Ryzen 7 7700 має вищу продуктивність у більшості тестів, що робить його кращим вибором для стаціонарного ПК на кілька років. Ryzen AI 9 365 більш перспективний для мобільних систем завдяки енергоефективності, але його потужність нижча.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.