Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 HX 370 vs AMD Ryzen 5 7500F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 HX 370 та AMD Ryzen 5 7500F — два представники сучасної лінійки AMD, але з різним призначенням. Перший — це мобільний процесор із потужним інтегрованим графічним ядром і високою енергоефективністю, створений для ноутбуків. Другий — десктопний CPU без вбудованої графіки, орієнтований на збірки з дискретною відеокартою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у синтетичних тестах та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 370 виграє за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 23786 проти 13809) і має інтегровану графіку, що робить його ідеальним для мобільних робочих станцій та легких ігор без дискретної карти. Ryzen 5 7500F, хоч і поступається в багатоядерних завданнях, демонструє кращу швидкість стискання файлів (1530 MB/s) і виграє в енергоефективності завдяки архітектурі для настільних ПК. Якщо вам потрібен універсальний ноутбук для роботи та розваг — обирайте HX 370. Для ігрового ПК з відеокартою — 7500F буде більш раціональним вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність у багатоядерних завданнях: Ryzen AI 9 HX 370 значно випереджає Ryzen 5 7500F у Cinebench R23 (23786 проти 13809) та Geekbench 6 (15120 проти 13306), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: HX 370 має потужне вбудоване відеоядро (оцінка 48 балів), тоді як 7500F не має інтегрованої графіки (38 балів) — для нього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Швидкість стискання файлів: Ryzen 5 7500F демонструє вищу швидкість (1530 MB/s) порівняно з HX 370 (1250 MB/s), що важливо для архіваторів та роботи з великими об'ємами даних.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), але HX 370 оптимізований для мобільних пристроїв, тоді як 7500F — для настільних ПК з меншими обмеженнями тепловиділення.
  • Призначення: HX 370 — мобільний CPU для ноутбуків, 7500F — десктопний без графіки, що визначає їхню сферу застосування: ультрабуки та робочі станції проти ігрових та офісних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2035 1819
Cinebench R23 (багатоядерний) 23786 13809

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1530 MB/sec
Clang compilation 125.4 Klines/sec 95 Klines/sec
HTML 5 Browser 310.6 pages/sec 300.3 pages/sec
PDF Renderer 474.5 Mpixels/sec 348.4 Mpixels/sec
Text processing 296.2 pages/sec 295.5 pages/sec
Background blur 60.8 images/sec 43.4 images/sec
Photo processing 135 images/sec 108.3 images/sec
Ray tracing 30.1 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2872 2766
Geekbench 6 (багатоядерний) 15120 13306

PassMark

Integer math 123.9 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 77.5 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 202M Primes/sec
Random string sorting 48.1M Strings/sec 34.8M Strings/sec
Data encryption 22.4 GBytes/sec 17.7 GBytes/sec
Data compression 447.7 MBytes/sec 308.7 MBytes/sec
Physics 1872 Frames/sec 1828 Frames/sec
Extended instructions 31.8B Matrices/sec 23B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4012 3845
Passmark CPU (багатоядерний) 35279 26950

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 23 липня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 890M Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.0 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 65 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,5 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 890M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 370 Сайт AMD Ryzen 5 7500F
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 HX 370 чи Ryzen 5 7500F?

Для ігор краще підійде Ryzen 5 7500F у парі з дискретною відеокартою, оскільки він має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3845 проти 4012 у HX 370, але різниця незначна) і не нагрівається в компактному корпусі. HX 370 з інтегрованою графікою підійде для нетребувальних ігор на ноутбуці.

Чи варто обирати Ryzen AI 9 HX 370 для роботи з відео?

Так, HX 370 чудово підходить для монтажу відео завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 23786) та інтегрованій графіці, яка прискорює рендеринг. Він також має вищий бал у тесті PDF Renderer (474.5 Mpixels/s проти 348.4).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen AI 9 HX 370 створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в ноутбуках. Ryzen 5 7500F, будучи десктопним, має вищий TDP, але в стаціонарному ПК це не критично.

Чи можна використовувати Ryzen 5 7500F без відеокарти?

Ні, Ryzen 5 7500F не має інтегрованої графіки, тому для роботи комп'ютера обов'язкова дискретна відеокарта. HX 370, навпаки, може працювати без неї завдяки вбудованому відеоядру.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Ryzen AI 9 HX 370 значно швидший у компіляції: тест Clang compilation показує 125.4 Klines/s проти 95 Klines/s у 7500F. Це робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.