Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 HX 370 vs AMD Ryzen 7 5700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 HX 370 та AMD Ryzen 7 5700X — два процесори від одного виробника, але з різним призначенням. Перший — це сучасний мобільний чип з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, випущений у 2024 році. Другий — перевірений настільний процесор 2022 року, який досі популярний серед геймерів та творців контенту. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 370 випереджає Ryzen 7 5700X майже в усіх тестах: однопотокова продуктивність вища на 33% (Geekbench 6), багатопотокова — на 47% (Cinebench R23). Він також демонструє кращі результати в обробці фото, відео та трасуванні променів. Однак Ryzen 7 5700X залишається гідним вибором для бюджетних настільних збірок, де не потрібна інтегрована графіка. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці або компактному ПК — обирайте HX 370. Для стаціонарного ігрового ПК з дискретною відеокартою Ryzen 7 5700X все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Архітектура та покоління: Ryzen AI 9 HX 370 базується на новітній архітектурі Zen 5 (2024 рік), тоді як Ryzen 7 5700X — на Zen 3 (2022 рік). Це забезпечує HX 370 вищу інструкційну пропускну здатність та енергоефективність.
  • Продуктивність у бенчмарках: HX 370 набирає 2872 бали в Geekbench 6 (одноядерний) проти 2166 у 5700X, а в багатоядерному тесті — 15120 проти 10313. Різниця в Cinebench R23 ще більша: 23786 проти 14077.
  • Інтегрована графіка: HX 370 має значно потужніше вбудоване графічне ядро (48 балів проти 37), що дозволяє запускати легкі ігри та прискорювати відеомонтаж без дискретної відеокарти. Ryzen 7 5700X не має інтегрованої графіки.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), але HX 370 розрахований на мобільне використання з TDP 15-28 Вт, тоді як 5700X — настільний чип з TDP 65 Вт.
  • Спеціалізовані завдання: HX 370 значно швидший у трасуванні променів (30.1 проти 18.6 Mpixels/сек), обробці фото (135 проти 76.8 зображень/сек) та компіляції Clang (125.4 проти 78.8 Klines/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2035 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 23786 14077

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 125.4 Klines/sec 78.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 310.6 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 474.5 Mpixels/sec 307.8 Mpixels/sec
Text processing 296.2 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 60.8 images/sec 41.4 images/sec
Photo processing 135 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 30.1 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2872 2166
Geekbench 6 (багатоядерний) 15120 10313

PassMark

Integer math 123.9 GOps/sec 93.4 GOps/sec
Floating point math 77.5 GOps/sec 51.8 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 122M Primes/sec
Random string sorting 48.1M Strings/sec 33.4M Strings/sec
Data encryption 22.4 GBytes/sec 20.2 GBytes/sec
Data compression 447.7 MBytes/sec 323.2 MBytes/sec
Physics 1872 Frames/sec 1351 Frames/sec
Extended instructions 31.8B Matrices/sec 21.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4012 3382
Passmark CPU (багатоядерний) 35279 26658

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 890M Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.0 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 65 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 890M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 370 Сайт AMD Ryzen 7 5700X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 HX 370 чи Ryzen 7 5700X?

Для ігор з дискретною відеокартою Ryzen 7 5700X все ще хороший вибір завдяки високій однопотоковій продуктивності. Однак Ryzen AI 9 HX 370 має перевагу в інтегрованій графіці та новішій архітектурі, що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх, особливо на ноутбуках.

Чи варто міняти Ryzen 7 5700X на Ryzen AI 9 HX 370?

Якщо ви використовуєте настільний ПК і не плануєте переходити на ноутбук, то заміна не виправдана — різниця в продуктивності не настільки значна для більшості завдань. HX 370 кращий для мобільних систем або компактних збірок.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Ryzen AI 9 HX 370 споживає значно менше енергії (15-28 Вт) порівняно з Ryzen 7 5700X (65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить Ryzen AI 9 HX 370 для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці HX 370 краще справляється з рендерингом, обробкою фото та відео, ніж Ryzen 7 5700X.

Який процесор кращий для роботи з великими обсягами даних?

Ryzen AI 9 HX 370 показує вищу швидкість стиснення файлів (1250 MB/сек проти 1060) та обробки PDF (474.5 проти 307.8 Mpixels/сек), тому він ефективніший для роботи з даними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.