Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 HX 370 vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 HX 370 та AMD Ryzen 9 7900X3D — два потужні процесори від AMD, які належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. Ryzen AI 9 HX 370 — це мобільний чип 2024 року з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 9 7900X3D — десктопний гігант 2023 року з додатковим 3D V-Cache для ігор. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D випереджає Ryzen AI 9 HX 370 у більшості багатопотокових тестів: Cinebench R23 (27817 проти 23786), Geekbench 6 (18277 проти 15120) та Passmark CPU (50404 проти 35279). Він також демонструє кращу продуктивність у файловому стисненні та компіляції коду. Однак Ryzen AI 9 HX 370 має вищу енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна ігрова та робоча продуктивність на настільному ПК — обирайте 7900X3D. Для мобільного використання з акцентом на автономність — Ryzen AI 9 HX 370.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X3D значно потужніший у багатоядерних завданнях — Cinebench R23 на 17% вище (27817 проти 23786), а Passmark CPU — на 43% (50404 проти 35279).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X3D має невелику перевагу в одноядерних тестах (Geekbench 6: 3024 проти 2872), але різниця несуттєва для повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen AI 9 HX 370 створений для мобільних пристроїв, тому він споживає менше енергії при аналогічному навантаженні.
  • Інтегрована графіка: Ryzen AI 9 HX 370 має кращу інтегровану графіку (48 балів проти 64 у 7900X3D), що робить його більш придатним для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Ринкове позиціонування: Ryzen AI 9 HX 370 — мобільний процесор 2024 року для ультрабуків, тоді як Ryzen 9 7900X3D — десктопний чип 2023 року з 3D V-Cache для ігор та робочих станцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2035 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 23786 27817

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 125.4 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 310.6 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 474.5 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 296.2 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 60.8 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 135 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 30.1 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2872 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 15120 18277

PassMark

Integer math 123.9 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 77.5 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 48.1M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 22.4 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 447.7 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 1872 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 31.8B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4012 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 35279 50404

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 3 червня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 890M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 2.0 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 120 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 890M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 40 4
Обчислювальні блоки 16 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,94 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 370 Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 HX 370 чи Ryzen 9 7900X3D?

Ryzen 9 7900X3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, що підвищує продуктивність в ігрових сценаріях. Він має вищі бали в бенчмарках, але для мобільних ігор Ryzen AI 9 HX 370 також непоганий завдяки інтегрованій графіці.

Чи варто вибирати Ryzen AI 9 HX 370 для роботи з відео та 3D?

Для важких завдань, як-от рендеринг або компіляція, Ryzen 9 7900X3D продуктивніший (наприклад, Clang compilation: 170.3 проти 125.4 Klines/sec). Ryzen AI 9 HX 370 підійде для легших завдань на ноутбуці.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Ryzen AI 9 HX 370 споживає менше енергії як мобільний чип, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати, що Ryzen AI 9 HX 370 призначений для ноутбуків, а Ryzen 9 7900X3D — для настільних ПК. Вибір залежить від форм-фактора: мобільність проти максимальної продуктивності.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

Ryzen 9 7900X3D краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark CPU: 50404 проти 35279). Ryzen AI 9 HX 370 також непоганий, але поступається в інтенсивних сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.