Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 HX 375 vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 HX 375 (2024) та AMD Ryzen 7 5800X3D (2022) — два потужних процесори від AMD, але з різним призначенням. Перший створений для мобільних пристроїв із акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — легендарний ігровий CPU для настільних ПК із технологією 3D V-Cache. Порівнюємо їх за ключовими показниками: бенчмарки, продуктивність у робочих завданнях та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 375 випереджає Ryzen 7 5800X3D у більшості синтетичних тестів: Cinebench R23 (одноядерний 1988 проти 1453, багатоядерний 21712 проти 14804) та Geekbench 6 (одноядерний 2868 проти 2113, багатоядерний 14865 проти 11198). Він також має значно кращу інтегровану графіку (100 балів проти 38) та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 7 5800X3D демонструє конкурентну продуктивність у стисненні файлів (1240 MB/s проти 1200 MB/s) і залишається чудовим вибором для ігрових ПК завдяки 3D V-Cache. Вибір залежить від платформи: мобільний AI 9 HX 375 для ноутбуків або настільний 5800X3D для збірки.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen AI 9 HX 375 значно швидший в одноядерних (Cinebench R23: 1988 vs 1453) та багатоядерних (21712 vs 14804) тестах, що дає перевагу в більшості робочих завдань.
  • Інтегрована графіка: AI 9 HX 375 має набагато потужнішу вбудовану графіку (100 балів проти 38), що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал 100, але AI 9 HX 375 створений для мобільних пристроїв, тоді як 5800X3D — настільний процесор із вищим TDP.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 7 5800X3D трохи швидший у стисненні файлів (1240 MB/s проти 1200 MB/s), але AI 9 HX 375 лідирує в компіляції (123 Klines/s проти 80.7) та обробці зображень.
  • Платформа та дата виходу: Ryzen AI 9 HX 375 (липень 2024) призначений для сучасних ноутбуків, тоді як Ryzen 7 5800X3D (березень 2022) — для настільних ПК на Socket AM4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1988 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 21712 14804

GeekBench v6

File compression 1200 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 123 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.6 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 462.6 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 296 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 123.2 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2868 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 14865 11198

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 24 липня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 3 (Vermeer)
Інтегрована графіка Radeon 890M Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.0 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 105 Вт
Сокет FP8 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 890M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 40 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 5,94 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375 Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

PassMark

Integer math Немає даних 89.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 50.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 223M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 20.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 329.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 2890 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3233
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 28304

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор на настільному ПК краще Ryzen 7 5800X3D завдяки 3D V-Cache, що підвищує продуктивність у багатьох іграх. Однак Ryzen AI 9 HX 375 з кращою інтегрованою графікою може бути достатнім для легких ігор на ноутбуці.

Чи варто купувати Ryzen 7 5800X3D у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте ігровий ПК на Socket AM4 і хочете максимальну ігрову продуктивність за розумну ціну. Для нових збірок варто розглянути сучасніші варіанти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Ryzen AI 9 HX 375 оптимізований для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в ноутбуках, тоді як 5800X3D потребує потужнішого охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори напряму?

Так, але важливо враховувати різні платформи: AI 9 HX 375 встановлюється в ноутбуки, а 5800X3D — у настільні ПК. Вибір залежить від вашого форм-фактора та потреб.

Який процесор краще для робочих завдань?

Ryzen AI 9 HX 375 значно швидший у більшості тестів (компіляція, обробка фото, PDF), тому краще підходить для продуктивної роботи. 5800X3D може бути кращим у специфічних завданнях, що залежать від кешу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.