Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen AI 9 HX 375 vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen AI 9 HX 375 та AMD Ryzen 9 7945HX3D — це два потужні мобільні процесори від AMD, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у липні 2024 року, другий — у серпні 2023-го. Обидва належать до лінійки Ryzen 9, але мають суттєві відмінності в архітектурі, кількості ядер та підтримці технологій. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, бенчмарки та продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 375 пропонує новітню архітектуру та кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для ультрабуків та завдань, де важлива енергоефективність. Водночас Ryzen 9 7945HX3D з 3D V-Cache демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (у Cinebench R23 багатоядерний результат на 54% вищий) і краще підходить для ігор та ресурсомістких обчислень. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових задачах — обирайте 7945HX3D, а для балансу між автономністю та графікою — HX 375.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D значно випереджає HX 375 у Cinebench R23 багатоядерному (33538 проти 21712) завдяки більшій кількості ядер та 3D V-Cache.
  • Інтегрована графіка: Ryzen AI 9 HX 375 отримав вищий бал за інтегровану графіку (100 проти 72), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал за енергоефективність (100), але HX 375, як новіший, може запропонувати краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання в легких навантаженнях.
  • Дата виходу: Ryzen AI 9 HX 375 вийшов у липні 2024 року, тоді як Ryzen 9 7945HX3D — у серпні 2023-го, що робить HX 375 свіжішим рішенням з підтримкою новітніх технологій.
  • Однопотокова продуктивність: За одноядерними тестами (Geekbench 6) процесори майже ідентичні (2868 у HX 375 проти 2890 у 7945HX3D), що свідчить про близьку архітектурну ефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1988 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 21712 33538

GeekBench v6

File compression 1200 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 123 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.6 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 462.6 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 296 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 65.3 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 123.2 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2868 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 14865 18224

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 24 липня 2024 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 5 (Strix Point) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 890M Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 2.0 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 16 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-54 Вт 55-75 Вт
Сокет FP8 FL1
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon 890M Radeon 610M
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 40 4
Обчислювальні блоки 16 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 5,94 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375 Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

PassMark

Integer math Немає даних 202.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 123.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 453M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 81.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 42.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 701.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 4258 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4102
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 57797

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen AI 9 HX 375 чи Ryzen 9 7945HX3D?

Ryzen 9 7945HX3D з 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки більшому кешу, що зменшує затримки. Однак HX 375 має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним у ноутбуках без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Ryzen AI 9 HX 375 для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Для багатопотокових завдань, таких як рендеринг, Ryzen 9 7945HX3D значно потужніший (багатоядерний результат на 54% вищий). HX 375 більше підходить для легких завдань та роботи з графікою завдяки кращій інтегрованій графіці.

Який процесор енергоефективніший: Ryzen AI 9 HX 375 чи Ryzen 9 7945HX3D?

Обидва мають однаковий максимальний бал за енергоефективність, але новіша архітектура HX 375 дозволяє досягати кращої продуктивності на ват у легких навантаженнях, що робить його кращим вибором для ультрабуків.

Чи підтримують ці процесори технологію AMD 3D V-Cache?

Ні, технологія 3D V-Cache доступна лише в Ryzen 9 7945HX3D, що дає йому перевагу в іграх та деяких обчислювальних завданнях. Ryzen AI 9 HX 375 не має цієї технології.

Який процесор вигідніше купувати в 2024 році?

Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність та ігрова потужність — обирайте Ryzen 9 7945HX3D. Для балансу між автономністю, інтегрованою графікою та сучасними технологіями — Ryzen AI 9 HX 375.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.