Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX і AMD Ryzen 5 2600 — це два процесори від одного виробника, але з абсолютно різним призначенням. Перший — професійна робоча станція з 16 ядрами, створена для важких обчислень, рендерингу та багатозадачності. Другий — доступний 6-ядерний чіп для ігрових і офісних ПК, який свого часу став бестселером. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX значно перевершує Ryzen 5 2600 у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам і 32 потокам, що підтверджується результатами Passmark (40299 проти 13191) та Geekbench 6 (13635 проти 5239). Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність (Passmark 2680 проти 2245). Ryzen 5 2600, у свою чергу, виграє за енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але TDP у нього значно нижчий) і доступністю. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи з відео, 3D-моделювання чи компіляції, обирайте Threadripper. Для ігор і повсякденних завдань Ryzen 5 2600 залишається гідним бюджетним варіантом.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Threadripper Pro 3955WX має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Ryzen 5 2600 — 6 ядер і 12 потоків. Це дає колосальну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: у Passmark Threadripper набирає 40299 балів проти 13191 у Ryzen 5, а в Geekbench 6 — 13635 проти 5239. Різниця в 3-4 рази на користь старшої моделі.
  • Однопотокова продуктивність: Threadripper також випереджає: Geekbench 6 1669 проти 1162, Passmark 2680 проти 2245. Це означає швидшу роботу в додатках, чутливих до частоти одного ядра.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Ryzen 5 2600 має значно нижчий TDP (65 Вт проти 280 Вт у Threadripper), що робить його економнішим.
  • Спеціалізовані завдання: Threadripper значно швидший у компіляції (130.6 Klines/sec проти 39.8), рендерингу PDF (358.9 Mpixels/sec проти 160.4) та трасуванні променів (30 Mpixels/sec проти 8.95).

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 130.6 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 343.7 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 358.9 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 132.2 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 46 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 102.7 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 30 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1669 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 13635 5239

PassMark

Integer math 132.7 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 78 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 203M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 63.9M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 38.1 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 602 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 2511 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 38.9B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2680 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 40299 13191

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 14 липня 2020 11 вересня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Немає

Процесор

Ядер 16 6
Потоковий 32 12
Частота 3.9 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 32 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 34x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 280 Вт 65 Вт
Сокет sWRX8 AM4
Критична температура 90°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-2933
Макс. розмір 2048 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 128 20

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 7089

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen Threadripper Pro 3955WX чи Ryzen 5 2600?

Для ігор Ryzen 5 2600 є більш збалансованим вибором завдяки нижчому TDP і сумісності з масовими материнськими платами. Threadripper Pro 3955WX має вищу однопотокову продуктивність, але його потужність часто не використовується в іграх, а вартість платформи значно вища.

Чи варто купувати Ryzen Threadripper Pro 3955WX для роботи з відеомонтажем?

Так, це чудовий вибір. 16 ядер і високі показники в багатопотокових бенчмарках (Geekbench 6 13635) забезпечують швидкий рендеринг, експорт і роботу з важкими проектами в Premiere Pro або DaVinci Resolve.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Обидва процесори не мають вбудованої графіки, тому для виведення зображення потрібна дискретна відеокарта. У рейтингу інтегрованої графіки Threadripper отримав 50 балів, а Ryzen 5 — 20, але це не впливає на реальне використання.

Чи підходить Ryzen 5 2600 для стрімінгу?

Ryzen 5 2600 може впоратися зі стрімінгом у поєднанні з хорошою відеокартою, але для якісного кодування в реальному часі краще обрати Threadripper Pro 3955WX через його багатоядерну потужність (Passmark 40299).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 2600 споживає лише 65 Вт, тоді як Threadripper Pro 3955WX — 280 Вт. Для звичайних завдань Ryzen 5 буде економнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.