Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX і AMD Ryzen 9 7950X — два потужні процесори від AMD, але вони належать до різних поколінь і призначені для різних завдань. Threadripper Pro 3955WX (2020) орієнтований на робочі станції з великою кількістю ядер, тоді як Ryzen 9 7950X (2022) — це флагманський споживчий чип для ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X значно випереджає Threadripper Pro 3955WX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3068 проти 1669) і багатопотоковою (21401 проти 13635). Він також має вищі результати в Cinebench R23 (36742 багатоядерний) і Passmark (62709). Threadripper Pro 3955WX, хоч і старіший, пропонує більше ядер (16 проти 16, але з архітектурою Zen 2) і підтримку пам'яті ECC, що робить його придатним для серверних завдань. Однак для ігор, відеомонтажу та щоденної роботи Ryzen 9 7950X є більш збалансованим і продуктивним вибором.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 7950X має значно вищі показники в однопотокових (Geekbench 6: 3068 проти 1669) і багатопотокових тестах (21401 проти 13635), що дає перевагу в більшості застосунків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 9 7950X досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі Zen 4.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X має кращу інтегровану графіку (78 проти 50), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 Ryzen 9 7950X набирає 36742 бали, що значно вище за Threadripper Pro 3955WX, який не має цього тесту, але за Passmark (62709 проти 40299) також лідирує.
  • Дата виходу: Threadripper Pro 3955WX вийшов у липні 2020 року, а Ryzen 9 7950X — у серпні 2022 року, тому новіша модель пропонує сучасніші технології та кращу підтримку.

GeekBench v6

File compression 1280 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 130.6 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 343.7 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 358.9 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 132.2 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 46 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 102.7 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 30 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1669 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 13635 21401

PassMark

Integer math 132.7 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 78 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 203M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 63.9M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 38.1 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 602 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 2511 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 38.9B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2680 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 40299 62709

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 14 липня 2020 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Кодове ім'я Немає даних Zen 4 (Raphael)

Процесор

Ядер 16 16
Потоковий 32 32
Частота 3.9 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,7 ГГц
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 32 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 39x 45x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 64 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 280 Вт 170 Вт
Сокет sWRX8 AM5
Критична температура 90°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 2048 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 128 28

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 36742

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Threadripper Pro 3955WX чи Ryzen 9 7950X?

Ryzen 9 7950X значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3068 проти 1669) і новішій архітектурі Zen 4.

Чи підходить Threadripper Pro 3955WX для відеомонтажу?

Так, він підходить завдяки великій кількості ядер, але Ryzen 9 7950X забезпечує вищу швидкість обробки (наприклад, File compression: 1960 MB/s проти 1280 MB/s).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 9 7950X досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні.

Чи варто використовувати Threadripper Pro 3955WX для серверних завдань?

Так, він підтримує пам'ять ECC і має архітектуру, орієнтовану на робочі станції, але Ryzen 9 7950X може бути ефективнішим у багатьох серверних сценаріях.

Який процесор вигідніше купувати в 2024 році?

Ryzen 9 7950X є більш сучасним і продуктивним, тому його варто обрати для більшості завдань, якщо бюджет дозволяє.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.